Belgeyi Yazdır
 
Loresima Travel

  TUR PROGRAMI
Rakip Turizm Otelcilik İnş. Teks. Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Kale Mah. İstiklal Cad. No:35/B İlkadım/SAMSUN Çarşamba V.D / 734 061 0336 Tel: 0(850) 305 99 21
 

İTALYA BARİ TURU

İTALYA BARİ GEZİSİ

4 GECE KONAKLAMALI 5 GÜN

!!!!! TÜM TURLAR DAHİL !!!!!

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

1.GÜN. 12 EKİM 2024 CUMARTESİ - İSTANBUL - BARİ
Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanında 04:00 buluşuyoruz. Pasaport ve chekin işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK1445 P Tarifeli seferi ile 07:00’de Bari’ye uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 08:00 Bari’ye varış. Bari Karol Wojtyła Hava Meydanı'na varışımıza istinaden özel otobüsümüz ile Bari şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bari, İtalya'nın 20 idari bölgesinden biri ve Puglia bölgesinin idari merkezi olan, Adriyatik Denizi kıyısındaki tarihi liman kentidir. 1.3 milyon ile Güney İtalya’nın en büyük üçüncü şehridir. Eski Şehir (Vecchia Bari), Noel Baba diye bilinen Antalya-Demreli Aziz Nikola'ya adanmış San Nicola Bazilikası (11.yy), Avrupa'nın en büyük özel opera binası Teatro Petruzzelli , belediye sarayı Palazzo di Città, hükümet konağı Il Palazzo della Provincia, liman caddesi Lungomare di Bari panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Bari şehir otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

2.GÜN. 13 EKİM 2024 PAZAR - POLİGNANO A MARE & MONOPOLİ
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından tam gün Polignano a Mare&Monopoli Turuna çıkıyoruz. Polignano a Mare, minyatür bir Puglia'ya benzemektedir. Denizin mavisi, evlerin beyazı ve kalabalık sokaklarındaki yemek kokularıyla bir şiir gibi benzetmesi yapılan Polignano a Mare ihtişamıyla ziyaretçilerini büyülemektedir. Kristalize bir deniz ve dalgalarla işlenmiş muhteşem kaya oyukları, "Adriyatik İncisi" olarak bilinen Polignano a Mare'nin ayırt edici işaretleridir. Polignano, Dünyada en çok tanınan İtalyan şarkısı "Nel blu dipinto di blu'' ya da diğer adı ile ''Volare'' şarkısı ile ünlenmiş olan şarkıcı Domenico Modugno'nun doğum yeridir. Antik kısmı çevreleyen dört savunma kulesinin kalıntıları gibi Arap, Bizans, İspanyol ve Norman izleriyle dolu eski bir kenttir. Tur sonrası Monopoli’ye hareket. Monopoli,Adriyatik'te bulunan bir balıkçı köyüdür. Puglia'nın kalbinde, Bari ilinde yer alan Monopoli, tarihi ve gelenekleri ile çekiciliğini korumaktadır. Denizden tepelere uzanan, sahil şeridi olan, çok sayıda koy ve uzun kumsalları ile şirin bir yerleşimdir. Çok eski kökenleri ilk yerleşim Tunç çağına kadar uzanır. Tarihte, Denizcilerin ve gezginlerinin uğrak bir yeri olmuştur. Monopoli'nin ardından son durağımız Lecce’ye hareket. Lecce Italya’nın güneyinin Floransa'sı olarak bilinir. Yapacağımız tur sırasında sarı taşlı binaları, Sant'Oronto meydanı, Santa Croce Bazilikası, anfitiyatro panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Bari otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

3.GÜN. 14 EKİM 2024 PAZARTESİ - MATERA & ALBEROBELLO TURU
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından tam gün Matera ve Alberobello Turuna çıkıyoruz. Matera, yontma taş devrinden (paleolitik çağdan) itibaren kullanılan mağaraları, tüf kayalara oyulmuş evleri, kiliseleri ile güney İtalya’nın en ilginç platolarından biridir. Kayalara oyulmuş, kendine özgü kent mimarisi ile Kapadokya ve Ürdün'deki Petra gibi geçmişin kaya medeniyetlerinden biridir. UNESCO tarafından 2019 yılında Kültür Başkenti seçilmiştir. Matera turumuzun ardından Alberobello'ya hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesine alınmış olan,16.yy'dan kalma kendine özgü mimarisi ile beyaz badanalı Trulli evleri örneklerini görebileceğimiz Alberobello'da bir zaman makinesindeymişiz gibi tarihler arasında yolculuk yaptığınızı hissedeceksiniz. Tur bitimi Bari otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

4.GÜN. 15 EKİM 2024 SALI - OTRANTO & LECCE TURU
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından tam gün Otranto ve Lecce Turuna çıkıyoruz. Adriyatik kiyisinda bulunan Salento yarımadasının en doğu ucunda bulunan Otranto'ya sabah kahvaltımız ardından hareket ediyoruz (177 km). Otranto, 1480 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun 1 yıl kadar kısa bir süre elinde tuttuğu ve Fatih Sultan Mehmet'in ölümü üzerine gereken önem verilmeyince geri çekilmek zorunda olduğu ve hala yerel halkın kendiyle bu konuda gurur duydugu, turkuaz rengi bir denize hakim şirin bir italyan kasabası.Turumuz sırasında Otranto kalesi ve Bizans freskleriyle süslenmiş katedrali, sahil şeridi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği için taze deniz mahsüllerini bulabileceğiniz restaurantlarda serbest zaman. Yemek sonrası Lecce'ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrası Güney'in Floransa'sı olarak bilinen şehre varıyoruz. Yapacağımız turumuz sırasında sarı taşlı binaları, dar taşlı sokakları, Santa Croce Bazilikası, Sant'Oronto meydanı, anfi tiyatro panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Bari otelimize geri dönüyoruz.


5.GÜN. 16 EKİM 2024 ÇARŞAMBA - BARİ - İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Serbest zaman sonrası Havalimanına hareket ediyoruz. Türk Havayollarının TK1466 P sefer sayılı uçağı ile 20:25 İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23:40 İstanbul havalimanına varış ve turumuzun sonu.


ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
Türk Hava Yolları ile İST-BRİ-İST Ekonomi sınıf uçak biletleri
4 Gece Bari’de belirtilen otelde B&B konaklama
Alan – otel – alan transferleri
Programda belirtilen tüm turlar
Zorunlu alınması gereken noktalarda local guide hizmeti
Türkçe rehberlik hizmeti
Türkçe rehber konaklama masrafları
Şoför masrafları
Otellerden alınan şehir vergileri

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
Kişisel harcamalar
Müze & Ören giriş yerleri
Vize
Seyahat sigortası
Programda belirtilmeyen her türlü talep edilecek extra servis
Öğle ve akşam yemekleri

Tur Tarihleri ve Fiyatlar

Tur Tarihleri Yakın Zamanda Güncellenecektir.

Tur Ek Bilgiler

TURLAR GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLENDİRME

Genel Şartlar
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dâhildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not : Çocuk kategorisi 0-11 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 07/02/2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dâhildir. 

İPTAL ŞARTLARI

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Loresima Travel ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Loresima Travel misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Loresima Travel sorumlu değildir.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

 

Bu Çıktı 24 Nisan 2024 Tarihinde Verilmiştir. Loresima Travel Tur Programında, Tarih ve Fiyatlarında Değişiklik Yapabilir.