Loresima Travel
Tatile Başlangıç Noktanız
5 Gece / 6 Gün
₺ 3840.00
'den Başlayan Fiyatlarla

Bizi Arayın

0(850) 305 99 21

ROMA & FLORANSA & VENEDİK
5 GECE 6 GÜN
PEGASUS HAVA YOLLARI İLE

1.GÜN: SABİHA GÖKÇEN-BOLOGNA-VENEDİK(GONDOL TURU)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ile Bologna'ya hareket.Yerel saat varışımızın ardından Venedik'e hareket.Varışımızın ardından gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turunda; San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Gondol Turu düzenlenecektir. Tur bitimi otelimize hareket. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN: VENEDİK-FLORANSA-MONTECATINI(FERRARA)
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Floransa'ya hareket.Misafirlerimiz yol üzeri extra olarak düzenlenecek olan Ferrera Turu’na katılabilirler.Katılım sağlamayan misafirlerimiz rehberimizin belirleyeceği yerlerden tur bitimi alınacaktır. Venedik' ten hareketimizin ardından Emiglio Romagna Bölgesi'nin Po Nehri'nin hemen bitişiğine kurulmuş olan, otantik meydanları ve sokaklarıyla; kalesi ve katedrali ile göz kamaştıran ve tüm sur içiyle UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan özel bir şehri,Ferrara'yı gezmek üzere duruyoruz.Ferrara gezimizin ardından Floransa için yolaçıkıyoruzVarışımızın ardından Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize transfer.Odaların alınmasından sonra serbest zaman.Geceleme Montecatini otelimizde

3.GÜN: MONTECATINI (SIENA-PISA-SAN GIMIGNANO)
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden Siena & Pisa & San Gimignano Turu düzenlenecektir. Tur bitimi otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN: MONTECATINI-ROMA (ROMA GECE TURU)
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Başkent Roma’ya hareket;varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turunda Colesseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuela Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso ve Circus Maximus görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize hareket. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Roma Gece Turu düzenlenecektir. Tur bitimi otelimize geri ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN: ROMA (DAĞ KÖYLERİ TURU) (ANTİK ROMA ve VATİKAN TURU)
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenleyeceği Dağ Köyleri Turuna katılabilirler.Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz için ekstra Antik Roma ve Vatikan Turu düzenlenecektir.Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumunu gezeceğiz. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.GÜN: ROMA-SABİHA GÖKÇEN
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Havalimanı'na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardında Pegasus Havayolları ile İstanbul’a hareket. Yerel saat Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen- Bologna gidiş , Roma - İstanbul Sabiha Gökçen dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
Roma'da 2 Gece 3* uzak otelde continental kahvaltı dahil konaklama
Floransa'da - Montecatini bölgesinde 2 Gece 3*uzak otelde continental kahvaltı dahil konaklama
Venedik'te Treviso veya Padova bölgesinde 1 gece 3* otelde oda continental kahvaltı konaklama
Havaalanı - Otel - Havaalanı transferleri
Yarım günlük panoramik Roma ve Floransa şehir turları, Venedik şehir turu (San Marco Meydanına gelecek misafirlerimiz için)
Loresima Travel profesyonel rehberlik hizmeti
Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Fiyatlarımıza K.D.V dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Venedik’te vaporetto ücreti
Konaklama vergileri kişi başı gecelik 2-6 euro arası değişmektedir.
İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 140 EURO ( Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.) 
Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
Ekstra turlar ve ören yerleri giriş ücretleri
Öğle ve akşam yemekleri, otel ekstraları
Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

 

GENEL UYARILAR & NOTLAR

SÜPER PROMOSYON,Turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişilik yapılamaz

*Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
*Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
*Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
*Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
*Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
*Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
*Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.
*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
*Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Loresima Travel'la bildirilmelidir.
*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Loresima Trave'ın sorumluluğunda değildir.
*Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
*Loresima Travel vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Loresima Travel sorumluluğunda değildir.
*Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
*Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
*Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
*Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
*Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
*Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.
*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Loresima Travel Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Loresima Travel hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
*Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
*Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.