Loresima Travel
Tatile Başlangıç Noktanız
1 Gece / 2 Gün
₺ 4250.00
'den Başlayan Fiyatlarla

Bizi Arayın

0(850) 305 99 21
FİYAT HESAPLA & SATIN AL
Tur Bilgileri

Seyahat Tutarı

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

ADANA-MERSİN-TARSUS

TARSUS ŞELALESİ – YEDİ UYURLAR (ESHAB-I KEHF) – CENNET CEHENNEM OBRUKLARI

***** 2 SABAH KAHVALTISI & 1 AKŞAM YEMEĞİ FARKIYLA *****

1 GECE KONAKLAMA 2 GÜN

19 NİSAN 2024 HAREKET

1.GÜN: 19 NİSAN CUMA – Samsun – Tarsus Gece Yolculuğu
Siz Değerli Misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluşarak otobüsümüzdeki yerlerimizi alıyoruz. Soğuk ve sıcak ikramlar eşliğinde Mersin’in Tarsus ilçesine doğru yola çıkıyoruz.

2.GÜN: 20 NİSAN CUMARTESİ – Tarsus şelalesi-Kleopatra Kapısı-Danyal Peygamber Makamı-St.Paul Kuyusu – Eski Tarsus Evleri-Nusrat Mayın Gemisi-Eshab-ı Keyf Yedi Uyurlar
Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Tarsus’a varış. Alacağımız Ücretsiz kahvaltısı sonrasında Rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında, St. Paul Kuyusu, Dünya'nın ilk kanalizasyonlu Tarsus Roma Antik Yolu, Eski Tarsus evleri, Eshab- ı keyf (yedi uyurlar), Hz. Danyal Peygamber Makamı,Nusret Mayın Gemisi ve Kleopatra Kapısı’nın görülmesi ardından Adana’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Alacağımız extra Yöresel öğle yemeğimizin ardından,Daha sonra Ünlü Rio Karnavalı gibi tamamen sivil toplum kuruluşları tarafınca organize edilen ve bu niteliği ile Türkiye’nin ilk karnavalı niteliği taşıyan Portakal çiçeği kokan Ziya Paşa Bulvarındaki kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve ilginç kostümlü katılımcılarla son derece renkli ve keyifli Portakal çiçeği Karnavalını izleme, fotoğraf çekimi, dans, şarkılara eşlik ediyoruz. Daha sonra Akşam yemeğimizi Adana’da güzel bir mekanda aldıktan sonra Otelimize hareket.Konaklama Otelimizde.

3.GÜN: 21 NİSAN PAZAR – Sabancı Merkez Camii-Taş Köprü-Atatürk Evi-Sinema Müzesi-Saat Kulesi-Eski Adana Evleri
Sabah Otelimizde alacağımız Kahvaltımızın ardından Otelden ayrılarak Adana gezimize devam ediyoruz. Türkiye’nin en büyük camisi olan Sabancı Merkez Cami ve hemen ardından Tarihi Taş Köprü, Ulu Cami ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz.Daha sonra Atatürk evi,sinema Müzesi ve Türkiye’nin en uzun saat Kulesi’ni görüyoruz. Eski Adana evlerini de gördükten sonra Öğle yemeği için Extra Adana Kebap, Şalgam, Bici Bici gibi yöresel lezzetlerin tatma imkânı… Yemek sonrası,Seyhan Göl kenarında Sevgi adasına nazır manzara keyfi nehir kenarında yürüyüş. Buradaki Fotoğraf ve serbest zaman sonrası Samsun dönüş Yolculuğumuza başlıyoruz.Gece geç saatlerde Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Otobüs ile Yolculuk
1 Gece Adana'da Konaklama
Otelde 1 Sabah Kahvaltısı
Adana’da 1 Akşam Yemeği
Tarsus’da 1 Sabah Kahvaltısı
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Araç içi ikramlar
Loresima Travel Refakat Hizmeti
TÜRSAB Seyahat Sigortları
Programda belirtilen gezi yerleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Gezi süresince alınacak Öğle Yemekleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
Tüm Kişisel harcamalar

 

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-11 Yaş:
19 Nisan 2024 21 Nisan 2024 4250.00 ₺ 5500.00 ₺ 1950.00 ₺ 2950.00 ₺

Samsun Öğretmenevi Önü - 19:00

Atakum Yeşilyurt AVM Önü - 19:15

Türkiş CityMall AVM Önü - 19:30

 

TURLAR GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLENDİRME
Genel Şartlar
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dâhildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

ÖNEMLİ BİLGİLER
Not : Çocuk kategorisi 0-11 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 20/01/2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dâhildir.

İPTAL ŞARTLARI
Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Loresima Travel ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Loresima Travel misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Loresima Travel sorumlu değildir.
Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.
Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Loresima Travel sorumlu değildir.