Loresima Travel
Tatile Başlangıç Noktanız
3 Gece / 4 Gün
₺ 8500.00
'den Başlayan Fiyatlarla

Bizi Arayın

0(850) 305 99 21
FİYAT HESAPLA & SATIN AL
Tur Bilgileri

Seyahat Tutarı

KUZEY EGE TURU

AYVALIK-ASOS-CUNDA ADASI-BOZCAADA-ÇANAKKALE

Şeytan Sofrası – Ayvalık Sokakları – Cunda Adası – Assos Akropolü – Behramkale – Kazdağları – Yeşilyurt Köyü – Adatepe Köyü – Zeus Altarı – Zeytinyağı Müzesi – Bozcaada – Meryem Ana Kilisesi – Bozcaada kalesi – Ayazma Plajı - Çanakkale Şehitlikleri

3 GECE 5 GÜN

1.GÜN: Samsun – Bursa – Balıkesir – Edremit – Ayvalık ( Gece Yolculuğu )
Siz değerli misafirlerimiz ile Loresima Travel Otobüs içi ikramlarımız eşliğinde Ayvalık’a doğru yola çıkıyoruz.

2.GÜN: Şeytan Sofrası – Ayvalık Sokakları - Cunda Adası – Zeytinyağı Müzesi- Assos
Yoldaki molalarımızın ardından Sabah erken saatlerde Ayvalık’a varıyoruz. Alacağımız Kahvaltımızın ardından ilk gezi durağımız olan Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Burada Hekatos-Apollon Adaları ve Midilli manzarasına karşı kahvelerimizi yudumluyoruz. Cennetten kovulan Şeytanın yeryüzüne ilk ayak bastığı nokta olarak bilinen bu eşsiz manzarada fotoğraflarımızı çektikten sonra tekrar Ayvalık'a geçiyoruz. Gezimize taş döşeli yolları, birbirinden güzel taş evleri ve kilise kalıntıları ile Ayvalık Sokakları ile başlıyoruz. Macaron Mahallesinden başlıyoruz. Ayvalık’ın Neo Klasik dönem mimarisini ve sarımsak taşının mimari ile uyumuna doyamayacaksınız. Her kapıda durup fotoğraf çekmek isteyeceksiniz; bizden söylemesi. Ayazma Kilisesi, Şeytan’ın Kahvesi, Çınarlı Camii, Saatli Camii gibi noktaları geziyoruz. Sokaklarda birbirinden güzel antikacılar, sanat atölyeleri göreceksiniz. Arabacılar Meydanın’dan aşağı doğru inerek İmren Pastanesinde meşhur Lor Tatlısının tadına bakma imkânı buluyoruz. Kurabiyeler ve diğer lezzetleri de unutmayın lütfen. Öğle yemeğimiz için Cunda Adasına geçiyoruz. Enfes Balık ve mezelerin tadına bakmanızı öneririz. Adaya giderken Âşıklar Yolu ve ülkemizin ilk Boğaz Köprüsü olan Cunda’yı anakaraya bağlayan Cunda Köprüsünü görüyoruz. Cunda merkezinde aracımızdan inerek yine tarih kokulu, güzel sokaklardan çıkarken ilk olarak Thaksiyarhis Kilisesi ni dışarıdan görüyoruz. Koç Ailesi tarafından restore edilerek Müze’ye çevrilen bu yapının bahçesinde anlatımlarımızı dinledikten sonra sokaklardan yürüyerek Âşıklar Tepesine çıkıyoruz. Yine Koç Ailesi tarafından restore edilen Tarihi Şapel ve Yel Değirmeninden tüm Moshinos Adalarını görme imkânı buluyoruz. Bu muhteşem manzarayı fotoğrafladıktan sonra tekrar sahile iniyor ve meşhur Taş Kahve’de bir mola veriyoruz. Sahilde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize doğru yola koyuluyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

3.GÜN: Assos Antik Liman – Assos Akropolü – Behramkale Köyü – Yeşilyurt Köyü – Adatepe Köyü – Zeus Altarı
Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Assos Antik Limanına iniyoruz. Bu küçük ve şirin limanda bir süre dolaştıktan sonra Akropole doğru çıkıyoruz. Dor sitilinde inşa edilmiş olan meşhur Assos Athena Tapınağı - Hüdevendigar Camii - Sarnıçlar ve kuş bakışı Midilli Adası manzarası da dâhil rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Köyde vereceğimiz ufak bir kahve molasının sonrasında Kaz Dağları eteklerinde kurulu olan ve mübadele döneminde boşalan köylerin en güzellerinden biri olan Yeşilyurt Köyüne gidiyoruz. Bölgenin en iyi korunmuş evlerinin olduğu bu güzel köyde gezimizi yapıyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında Adatepe Köyüne gidiyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeğimizi alacağız. Köydeki gözlemecileri tavsiye ediyoruz sizlere. Yemek sonrasında bir süre köy sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Ardından Zeus Altarı olarak bilinen güzel manzara noktasına yürüyoruz. Edremit Körfezini panoramik olarak gören bu muhteşem noktada; Tanrılar tanrısı Zeus Troia savaşlarını izlemiş. Buradaki molamızın ardından tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.

4.GÜN: Bozcaada – Kale – Meryem Ana Kilisesi – Bozcaada Sokakları – Ayazma Plajı – Talay Şarap Fabrikası
Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından yola koyularak Bozcaada’ya doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Geyikli İskelesinde Feribota biniyor ve yaklaşık 30 – 45 dakikalık bir yolculuk sonunda Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Izgara Planlı mahalleler ve bu mahallelerin içinde hem Türk; hem de Rum Mimarisinin iç içe geçmiş örnekleri inanılmaz bir fotoğraf platosu oluşturuyor. Meryem Ana Kilisesi, Eski Rum İlkokulu (Şimdilerde Otel olarak kullanılıyor ) gibi yapıları göreceğimiz güzel bir gezinti yapıyoruz. Ardından meşhur Çınar Altında kahve molası veriyoruz. Limanın tam ucunda bulunan Bozcaada Kalesini de ziyaret ettikten sonra bir süre serbest zaman veriyor ve öğle yemeğimizi Bozcaada’da alıyoruz. Sonrasında aracımız ile panoramik bir ada gezintisine çıkıyoruz. Ayazma – Ayazma Plajı – Yel Değirmenleri gibi adanın etrafında bulunan güzellikleri de görme imkanı buluyoruz. Talay Şarap Fabrikası gezimizi de yapmayı ihmal etmiyoruz. Sonrasında rehberimizin verdiği zamanlamaya uyarak dönüş feribotumuza biniyor ve tekrar Geyikli İskelesine dönüyor ve Otobüsümüze yerleşerek Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Otelimize yerleşme. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

5.GÜN Seddülbahir Savaş Alanı, Ertuğrul Koyu, İkizler Koyu, Alçı Tepe, Zığındere, Arı burnu, Anafartalar Savaş Alanlarında Kaba Tepe, Kanlı Sırt, Conk bayırı, Türk Şehitlik Ve Anıtları, Yabancı Mezarlık Ve Anıtlar, Savaş Kalıntıları (Tabyalar-Silahlar, Siperler, Batıklar) Çanakkale Şehitler Abidesi - Hastane Müzesi
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık yarım saat sürecek feribot yolculuğu ile Eceabat’a varıyoruz. Tarihi Gelibolu Yarımadasında Tarihe yolculuğa başlıyoruz. Bu saha içinde görülmesi gereken en önemli yer, çetin ve kanlı geçen Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı alanlar, Türk Şehitlikleri ve yabancı mezarlıklardır. Tepelerden izlenilebilen, eşi bulunmayan boğaz manzarası size rahatlık ve huzur hissi verecektir. Gelibolu Yarımadası, Tarihi Milli Parkı'nda; Seddülbahir Savaş Alanı, Ertuğrul Koyu, İkizler Koyu, Alçı Tepe, Zığındere Arı burnu, Anafartalar Savaş Alanlarında Kaba Tepe, Kanlı Sırt, Conk bayırı, ayrıca Türk Şehitlik ve Anıtları, Yabancı Mezarlık ve Anıtlar, Savaş kalıntıları (Tabyalar-silahlar, siperler, batıklar) görüldükten sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda Türkler için en anlamlı nokta olan Çanakkale Şehitler Abidesi’nin gezilmesinin ardından Çanakkale’den ayrılarak Tekirdağ’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği için (ekstra) Meşhur Tekirdağ köftesini yedikten sonra İstanbul üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

6.GÜN: Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Otobüs ile Yolculuk
Altınoluk’ta 2 Gece Lüks Otelde Konaklama
Çanakkale’de 1 Gece Lüks Otelde Konaklama
Asos’ta 1 Sabah Kahvaltısı
Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı
Otellerde 3 Akşam Yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Eceabat Feribot Ücreti
Araç içi ikramlar
Türsab Seyahat Sigortaları

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
Tüm Öğle Yemekleri ve içecekler
Bozcaada Feribot bileti
Tüm şahsi harcamalar

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-11 Yaş:
22 Mayıs 2024 27 Mayıs 2024 8500.00 ₺ 11500.00 ₺ 3250.00 ₺ 5750.00 ₺

Samsun Öğretmenevi Önü - 17:00

Atakum Yeşilyurt AVM Önü - 17:15

Türkiş City Maal Önü - 17:30

TURLAR GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLENDİRME

Genel Şartlar
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dâhildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not : Çocuk kategorisi 0-11 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 30/01/2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dâhildir. 

İPTAL ŞARTLARI

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Loresima Travel ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Loresima Travel misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Loresima Travel sorumlu değildir.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.