Loresima Travel
Tatile Başlangıç Noktanız
1 Gece / 2 Gün
₺ 425.00
'den Başlayan Fiyatlarla

Bizi Arayın

0(850) 305 99 21
FİYAT HESAPLA & SATIN AL
Tur Bilgileri

Seyahat Tutarı

FATSA KAPLICA TURU
FATSA TERMAL & SPA OTEL
!!!GİRESUN MAVİ GÖL GEZİSİ FARKIYLA!!!
1 GECE KONAKLAMA 2 GÜN
24-25 TEMMUZ

TUR PROGRAMI :
1.GÜN: (Samsun – Ordu – Giresun Mavi Göl – Giresun Kalesi – Fatsa Termal spa Otel )
Sabah 06:00'da acentemiz önünde buluşarak Giresun’a doğru yola çıkıyoruz. Ordu Boztepede öncelikle güzel bir manzara eşliğinde kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından gezimize, Karadeniz’in bir başka doğa harikası olan sodalı suyun dere halinde aktığı tek yer olan halk tabiriyle ''Sodalı Göl '' olarak adlandırılan kireç taşları ve sodalı suyun etkisiyle Turkuaz rengini alan Mavigöl ile başlıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası Giresun kalesini geziyor ve öğle yemeğimizi kale de manzara eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrası Giresun’dan ayrılarak Fatsa’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Fatsa Termal Spa Otelimize yerleşiyor ve şifalı Kaplıca suyunda dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz.

TARİHİ SARMAŞIK KAPLICASI
Dillere destan olmuş Sarmaşık Kaplıcası, Oldukça zengin bir mineral yapısına sahiptir.Florür,Kalsiyum,Potasyum, Sülfat ve klorür minerallerince ülkemizde eşine az rastlanan içilebilir zengin bir kaplıcaya sahiptir. Kaplıca suyu 48 derece doğal kaynak çıkış ısısı ile ‘’ Hipertermal Mineralli Sular ‘’ sınıfına girmektedir.

KAPLICA SUYUNUN FAYDALARI
T.C Sağlık Bakanlığı uzmanlarının yaptığı tıbbi değerlendirme raporunda, romatizmal hastalıklara, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına, kronik kabızlık, irritabl bağırsak sendromu, diyabet, kronik bel, boyun ve kas ağrıları, yumuşak doku,eklem zedelenmeleri ve iltihabı, fibromiyalji sendromu, kireçlenme, kadın hastalıkları ve idrar yolu enfeksiyonlarına iyi geldiği belirtilmiştir.

2.GÜN: Fatsa - Samsun
Sabah Otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından serbest zaman. Belirlenen saatte Otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Samsun dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Samsun’a varışımızın ardından sizleri aldığımız noktalara bırakarak

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Loresima Travel Lüks Modelli Otobüsleri ile Yolculuk
1 Gece Fatsa Termal & Spa Otelde Konaklama
Otelimizde 1 Açık Büfe Akşam Yemeği
Otelimizde 1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
Ordu Boztepe’de 1 Serpme Kahvaltı
Giresun Kalesinde 1 Öğle Yemeği
Türk Hamamı,Sauna,Buhar Odası ve Havuzların Kullanımı
Loresima Travel Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Araç içi İkramlar
Türsab Seyahat Sigortaları


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
Tüm Şahsi Harcamalar
Masaj,Kese Köpük,Hacamat,Kulak Bakımı
Tedavi Balıkları , Kil Maskesi, sülük Tedavisi

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-11 Yaş:
4 Eylül 2021 5 Eylül 2021 425.00 ₺ 525.00 ₺ 150.00 ₺ 250.00 ₺

Samsun Öğretmenevi Önü

Atakum Yeşilyurt AVM Önü

GENEL ŞARTLAR
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dâhildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Tedbirlerimiz
• Turumuz yönetmelikte belirtilen kapasitedeki misafir sayısı ile hareket edecektir.
• Turumuzda konaklama yapacağımız oteller Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.
• Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.
• Tur başlangıcında ve belirli aralıklarla her sabah misafirlerimizin ateşleri ölçülecektir.
• Tur süresi boyunca iç ve dış mekânlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.
• Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden acentamız sorumlu değildir.
• Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restoran, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.
• Sürücülerimizde, rehberlerimizde ve tur liderlerimizde maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.
• Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.
• Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren bezler ile temizlenip araçların havalandırılması sağlanmaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİLER
Not : Çocuk kategorisi 0-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 30/06/2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dâhildir.

İPTAL ŞARTLARI
Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Loresima Travel ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Loresima Travel misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Loresima Travel sorumlu değildir.
Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.
Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Loresima Travel sorumlu değildir.