Loresima Travel
Tatile Başlangıç Noktanız
1 Gece / 2 Gün
₺ 3750.00
'den Başlayan Fiyatlarla

Bizi Arayın

0(850) 305 99 21
FİYAT HESAPLA & SATIN AL
Tur Bilgileri

Seyahat Tutarı

ESKİŞEHİR-BEYPAZARI TURU

Cam Sanatları Müzesi-Atlıhan Çarşısı-Kurşunlu Külliyesi-Porsuk Çayı-Kültür ve Bilim Sanatları Parkı-Devrim Arabası-Odunpazarı Evleri-Hıdırlık Tepesi-Suluhan-Selçuklu Camisi-Telkari ve Gümüşcüler Çarşısı-Balmumu Müzesi

1 Gece Konaklamalı 2 Gün

 

TUR PROGRAMI :
1.GÜN: (Gece Yolculuğu) Samsun-Çorum-Ankara-Eskişehir
Misafirlerimizle Loresima Travel otobüs içi ikramları eşliğinde Havza- Çorum -Ankara Üzerinden Eskişehir’e doğru yol alıyoruz.

2.GÜN: Odunpazarı evleri - Balmumu Müzesi - Cam Sanatları Müzesi-Atlıhan Çarşısı-Kurşunlu Külliyesi-Porsuk Çayı-Kültür ve Bilim Sanatları Parkı
Yoldaki molalarımızın ardından sabah erken saatlerde Eskişehir’e varış. Rehberimiz eşliğinde Eskişehir gezimize başlıyoruz. Odun Pazar mevkiinde bulunan ve tarihi Cumhuriyet dönemine kadar uzanan Odun Pazarı evlerini geziyoruz. Bu gezimiz sonrasında orijinal lületaşı işleme atölyeleri ve dükkânlarının bulunduğu Atlıhan Çarşısı’na uğruyoruz. Burada yapılan sanatı inceledikten sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan ''Madam Tussaud'' müzesinin Türkiye'deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesini ziyaret ediyoruz. Burada yerli ve yabancı 160 kişinin heykelini görme ve fotoğraflama imkanımız olacak. Daha sonra 2007 yılında açılan ve Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesi olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni geziyoruz. Buradan Eskişehir’in ilk yerleşim yerlerinden birine giderek Kurşunlu Külliyesini geziyor ve tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Daha sonra Alacağımız yöresel öğle yemeği (ekstra) ile programımıza devam ediyoruz. Arzu edenler ile Porsuk çayında Tekne turuna çıkıyoruz.(ekstra) Buradan Havacılık müzesine giderek Gökyüzü savaşçılarının dünyasına girerek eski ve yeni teknoloji silahlarını yerinde görüyoruz. Daha sonra Kültür ve Bilim Sanatları Parkına geliyoruz. Burada Büyükşehir Belediyesi tarafından Kütahya Yolu üzeri Sazova mevkiinde Yüzlerce dönümlük alana yayılan park'ta mini hayvanat bahçesi, öğrenciler için bilim deney müzesi, konser alanları, yeme içme yerleri, anfi tiyatro gibi pek çok mekânı bünyesinde barındıran bu mekânda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Şelale Park’a giderek şehri kuşbakışı görüyoruz. Çekeceğimiz fotoğraflar ile günümüzü tamamlıyor ve Eskişehir Merkezinde bulunan Otelimize hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Odalara yerleşme. Akşam yemeği ve Konaklama Eskişehir Otelimizde.

3.GÜN: Hıdırlık Tepesi- Müze, Suluhan, Selçuklu Camisi, Çarşa- Telkari ve Gümüşçüler Çarşısı- Taş evi
Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Beypazarı’na doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz. Beypazarı mutlaka görülmesi gereken bir ilçemiz; çünkü en az Safranbolu kadar ilginç ve onun kadar bozulmamış, daha yepyeni bir turizm merkezi. Kaya Doruğu ülkesi anlamına gelen ‘Lagania’ Beypazarı’nın eski ismi, zengin tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu şirin ilçede eski ve yeniyi bir arada yaşarken, göz okşayan sıcak ve estetik mimarisini 400 metre yükseklikteki Hıdırlık Tepesi’ndeki seyir terasından tarihi camileri restore edilerek yenilenmiş evleri görüp terastaki kahve molamızın ardından gezimizin diğer durakları Geleneksel Türk evinin tüm tasarım ve yaşam özelliklerini yansıtan Müze, Suluhan, Selçuklu Camisi, Çarşa, Telkari ve Gümüşçüler Çarşısı, Taş evi geziyoruz. Gezi sonrasında alacağımız yöresel öğle yemeğimizde Beypazarı’nın asıl gurur duyduğu etli yaprak sarmasını özelikle tavsiye ediyoruz. Alışveriş molasının ardından Samsun dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Akşam saatlerinde Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka LORESIMA TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Model Otobüs ile Yolculuk
1 Gece Eskişehir’de Merkezi Lüks 5***** Otelde Konaklama
2 Sabah Kahvaltısı 1 Akşam Yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Araç içi İkramlar
TÜRSAB seyahat Güvence Sigortaları

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Gezi Süresince Tüm Öğlen Yemekleri
Programda Belirtilmeyen Yemekler ve Hizmetler
Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
Tüm Şahsi Harcamalar

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-11 Yaş:
17 Mayıs 2024 19 Mayıs 2024 3750.00 ₺ 4650.00 ₺ 1950.00 ₺ 2750.00 ₺

Samsun Öğretmenevi Önü - 21:00

Atakum Yeşilyurt AVM Önü - 21:15

Türkiş City Maal AVM Önü - 21:30

TURLAR GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLENDİRME

Genel Şartlar
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dâhildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Not : Çocuk kategorisi 0-11 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 17/02/2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dâhildir. 

İPTAL ŞARTLARI

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Loresima Travel ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Loresima Travel misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Loresima Travel sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Loresima Travel sorumlu değildir.