Loresima Travel
Tatile Başlangıç Noktanız
3 Gece / 4 Gün
₺ 1450.00
'den Başlayan Fiyatlarla

Bizi Arayın

0(850) 305 99 21
FİYAT HESAPLA & SATIN AL
Tur Bilgileri

Seyahat Tutarı

DOĞU EKSPRESİ TURU

!!DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE KARS-ERZURUM ARASI NOSTALJİK YOLCULUK!!

KARS-SARIKAMIŞ-ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ-IĞDIR DOĞUBEYAZIT-İSHAK PAŞA SARAYI-ERZURUM

3 GECE KONAKLAMA 4 GÜN

 

1.Gün: Samsun - Sarıkamış (Gece Yolculuğu)
Samsun Öğretmenevi Önü 19:00 – Atakum Yeşilyurt Avm 19:15 buluşma. Siz Değerli Misafirlerimiz ile Loresima Travel ikramları eşliğinde Sarıkamış’a doğru hareket ediyoruz.

2.Gün: Sarıkamış - Kars Şehir Turu
Yoldaki Molalarımızın ardından Sarıkamış’a varış ve alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Rehberimiz eşliğinde Gezimize başlıyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüp fotoğraflarımızı aldıktan sonra Kayak Merkezinde Serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda Telesiyej ile zirveye çıkabilir, Bölgede bulunan tesislerde Çay ve Kahve içebilirsiniz. Daha sonra Kars şehir merkezine gelerek gezimize devam ediyoruz. Geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak bazılarını da ziyaret sağlayarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı,Taş Köprü, 12 havariler kilisesi,göreceğimiz yerler.Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Konaklama Kars otelimizde. Winter City Hotel 4****

3.Gün: Kars Ani Harabeleri – Çıldır Gölü
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımız da panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Kars otelimizde. Winter City 4****

4.Gün: İshak Paşa Sarayı, Iğdır, Doğubeyazıt
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Doğu 'nun gizemli köşelerini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı Ermenistan'a sıfır noktasında şirin bir köy olan Halıkışlak köyü. Küçük bir derenin iki ülkeyi ayırdığı insanların karşılıklı sohbet etmesine bile imkan veren ilginç bir sınır. Buradan ayrıldıktan sonra Iğdır ovasına ulaşıyoruz. 870m. rakımı bulunan doğunun bu verimli topraklarından 5137m. lik Ağrı dağının zirvesini seyretmek müthiş bir duygu. Türkiye 'nin en yüksek noktası ve görkemli Ağrı dağı nin kar beyazı manzarası çok etkileyici. Ağrı dağının muhteşem manzaraları eşliğinde İshak Paşa Sarayı'na ulaşıyoruz. Burası aslında saraydan öte bir külliyedir ve İstanbul Topkapı Sarayı'ndan sonra son devirde yapılmış sarayların en ünlüsüdür. Doğubeyazıt İlçesne yakın, bir dağın yamacındaki tepe üzerine kurulan saray, Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devri’ndeki son büyük anıt yapısıdır. 18. yy. Osmanlı mimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar, sanat tarihi yönünden de değeri büyüktür. İshak Paşa sınırından ayrıldıktan sonra Doğubeyazıt 'a ulaşarak kısa bir panoramik tur gerçekleştiriyoruz. Seyahatimizin son noktası olan Iğdır merkezine ulaştıktan sonra Soykırım müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuza başlayarak akşam saatlerinde otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Kars otelimizde. Winter City 4****

5.Gün: Kars – Erzurum (Doğuexpres Treni ile Nostaljik Yolculuk)
Sabah otelimizde erken saatte alacağımız Kahvaltımızın ardından Doğuexpresi Treni ile Kars-Erzurum arası yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek olan yolculuğumuzda Karlarla örtülü vadilerden geçerken adeta kartpostalları andıran görüntüler sizleri bekliyor olacak. Trende çayınızı kahvenizi yudumlarken Nostaljinin tadını çıkaracaksınız. Trenimiz Erzurum Garına vardığı zaman tekrar Otobüsümüze yerleşerek Erzurum gezimize başlıyoruz. Erzurum’da ilk durağımız meşhur cağ kebabı olacak (ekstra). Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evi'nde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Serbest zaman sonrası Samsun Dönüş Yolculuğumuza başlıyoruz.

6.Gün: Erzurum - Samsun
Sabah erken saatlerde Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Loresima Travel Lüks Otobüsleri ile Yolculuk
3 Gece Wınter Cıty 4**** Hotel Konaklama
Doğuexpres Treni ile Kars-Erzurum Arası Yolculuk
Otelimizde Alınacak 3 Sabah Kahvaltısı
Otelimizde Alınacak 3 Akşam Yemeği
Sarıkamış’ta ilk gün Yöresel Sabah Kahvaltısı
Ünlü Ozanların katılacağı Aşık Atışması
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Türsab Seyahat Sigortaları
Loresima Travel Refakati


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm Kişisel harcamalar
Tüm Öğle Yemekleri
Müze ve Ören Yerleri giriş ücretleri
Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu
Kafkas Gecesi

 

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-11 Yaş:
26 Ocak 2022 31 Ocak 2022 1400.00 ₺ 1650.00 ₺ 600.00 ₺ 950.00 ₺
9 Şubat 2022 14 Şubat 2022 1350.00 ₺ 1600.00 ₺ 550.00 ₺ 850.00 ₺
16 Şubat 2022 21 Şubat 2022 1450.00 ₺ 1750.00 ₺ 650.00 ₺ 950.00 ₺

Samsun Öğretmenevi Önü

Atakum Yeşilyurt AVM Önü

Türkiş City Mall AVM Önü

TURLAR GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLENDİRME
Genel Şartlar
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dâhildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Tedbirlerimiz
• Turumuz yönetmelikte belirtilen kapasitedeki misafir sayısı ile hareket edecektir.
• Turumuzda konaklama yapacağımız oteller Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.
• Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.
• Tur başlangıcında ve belirli aralıklarla her sabah misafirlerimizin ateşleri ölçülecektir.
• Tur süresi boyunca iç ve dış mekânlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.
• Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden acentamız sorumlu değildir.
• Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restoran, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.
• Sürücülerimizde, rehberlerimizde ve tur liderlerimizde maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.
• Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.
• Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren bezler ile temizlenip araçların havalandırılması sağlanmaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİLER
Not : Çocuk kategorisi 0-11 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 28/09/2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dâhildir.

İPTAL ŞARTLARI
Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Loresima Travel ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Loresima Travel misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Loresima Travel sorumlu değildir.
Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.
Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Loresima Travel sorumlu değildir.