Loresima Travel
Tatile Başlangıç Noktanız
4 Gece / 5 Gün
₺ 9500.00
'den Başlayan Fiyatlarla

Bizi Arayın

0(850) 305 99 21
FİYAT HESAPLA & SATIN AL
Tur Bilgileri

Seyahat Tutarı

 

DOĞU ANADOLU GEZİSİ

DOĞU ANADOLUNUN GİZLİ HAZİNELERİ

VAN,ADİLCEVAZ,AHLAT,NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ,TATVAN,AKDAMAR ADASI,VAN GÖLÜ,MURADİYE ŞELALESİ,DOĞU BEYAZIT,İSHAK PAŞA SARAYI,KARS,ANİ HARABELERİ,SARIKAMIŞ,ERZURUM

4 GECE KONAKLAMALI 5 GÜN

 

1.GÜN: Samsun Tatvan Yolculuğu
Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluşarak Otobüsümüz içerisindeki ikramlarımız eşliğinde Samsun’dan Tatvan’a doğru yola çıkıyoruz.

2.GÜN: Tatvan -Adilcevaz, Ahlat, Nemrut Krater Gölü
Sabah erken saatlerde Tatvan’a varış ve Alacağımız Kahvaltımızın ardından Rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz. İlk olarak NEMRUT KRATER GÖLÜ ‘ne çıkıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslere binerek Türkiye’nin en büyük krater gölü olan NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ ‘ne ulaşıyoruz. Krater gölünü tepeden görebileceğimiz zirve noktasındaki fotoğraf molamızın ardından krater gölünü ve buhar bacalarını gezme fırsatı buluyoruz. Daha sonra “Bitlis’te beş minare” türküsü eşliğinde AHLAT ‘a ulaşıyoruz. SELÇUKLU MEZARLARI ‘nı görme fırsatı bulacağımız AHLAT ‘da Volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu mezarları olarak adlandırılan devasa boyutlardaki mezar taşları üzerinde, onlarca sembol ve yazıları görme fırsatı elde ediyoruz. Daha sonra yolculuğumuzu sürdürerek ADİLCEVAZ ‘a doğru yola çıkıyoruz. Adilcevaz Sahilde serbest zaman ve sonrasında Aygır gölünü gördükten sonra Otelimize hareket. Konaklama ve Akşam yemeği Tatvan Otelimizde.

3.GÜN: Gevaş Akdamar Adası - Van Gölü, Van Kalesi – Van Kedi Evi
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra GEVAŞ'a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından iskeleden tekneye binerek 25 dakikalık yolculukla AKDAMAR ADASI’na ulaşıyoruz.İncil ve Tevrat konulu kabartmalarıyla dikkat çeken KUTSAL HAÇ KİLİSESİ olan AKDAMAR KİLİSESİ‘ni geziyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından Van’a hareket. Van gezimize ilk olarak Van Kalesi ile başlıyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan VAN KALESİ çevresinde Urartulara at bir çok yapının yanı sıra çözümlemeler yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkânı bulacağız. Van’ın meşhur Urartu gümüş sanatı olan Savat ve Aruban sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesi’ne gidiyoruz. Birçok Anadolu kültürünün ev sahibi olan VAN ‘da İran, Ermeni, Türkmen halı ve kilimler üzerine detaylı bir bilgilendirme alarak yok olmaya yüz tutan bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz. Halı, kilim atölyesinin ardından son olarak Van Kedi Evini ziyaret ediyoruz. Buradaki serbest zaman sonrası Otelimize hareket. Akşam yemeği ve Konaklama Van Otelimizde.

4.GÜN: Muradiye Şelalesi, Doğu Beyazıt, İshak Paşa Sarayı - Kars
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, VAN ‘dan ayrılıyoruz. Sıradaki durağımız Muradiye şelalesine doğru yola çıkıyoruz. Bend-i Mahi Çayı üzerindeki çoşkulu bir şekilde akan MURADİYE ŞELALESİ Köpürerek dökülen şelalenin manzarasında kahvelerimizi içerek,bol bol fotoğraf çektirme şansı buluyoruz.Vereceğimiz serbest zaman sonrasında volkanik görüntüler eşliğinde Tendürek Dağları çevresinde yapacağımız yolculuk sonrasında 1625 rakımlı DOĞU BEYAZIT `a geçiyoruz. Çarşısında vereceğimiz alışveriş molasında yan yana sıralanmış Pasajlarda pek çok farklı ürünü normal fiyatlarından çok daha ucuza alma şansını bulabilirsiniz. Serbest zamandan sonra İSHAK PAŞA SARAYI `na çıkıyoruz. 220 yıllık bu saray yapıldığı günden bu yana tüm Doğu Anadolu`nun sembol yapısı olmuştur. Bütün ovaya tepeden bakan konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli Anıtsal Kapılarıyla, 116 odalı muhteşem bir saray yapısı bizi bekliyor. Buradaki gezimizin ardından uzunca bir süre Ermenistan sınırına paralel bir şekilde giderek 850 rakımlı IĞDIR `a ulaşıyoruz. Dikkatle bakarsanız Ervan`ın Evler ve sınırımıza çok yakın kurulmuş olan METZAMOR NÜKLEER SANTRALİ `ini de görebilirsiniz. Doğu’nun Çukurova’sı olarak adlandırılan IĞDIR, yüksek dağların arasına sıkıştığı için çevresinden çok daha yumuşak ve ılıman bir havaya sahip olan ovada her türlü sebze ve meyve hatta pamuk bile yetişmektedir. Iğdır`ın sırtını dayamış olduğu, 5137 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı `nı fotoğraflamak için uygun bir noktada durup, fotoğraf molası vereceğiz. Mola sonrasında KARS ‘a doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KARS otelimizde.

5.GÜN: Kars, Ani Harabeleri, Sarıkamış, Erzurum
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, İlk olarak tam Ermenistan sınırında yer alan ANİ HARABELERİ `ne gidiyoruz.1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük,en zengin şehri olan ANİ’de SURLARI,KAPILARI,RESİMLİ KİLİSE, TİGRAN HONEST KİLİSESİ, EBUL EL MENUÇEHR CAMİSİ,İPEKYOLU KÖPRÜSÜ gibi eserler görerek 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay`a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayacağız. Hem doğulu hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi İlerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehri olan, 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezlerden birisi olan KARS ’da turumuza başlıyoruz. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheler süslü, kesme taş binaları ile KARS `ı çok sevecek, Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan KARS KALESİ, Katedral diye de bilinen 12 HAVARİLER KİLİSESİ gezlerini yaptıktan sonra serbest zamanda şehrin sokaklarında dolaşma imkanı bulacağız.KARS turumuzun bitiminde Doğu Anadolu`nun en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda 1900 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek tek şehri merkez ve eski eserlerinin neredeyse tamamı, volkanik, bazalt kara taştan olan, ERZURUM ‘a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde SARIKAMIŞ ‘da ki şehitliği ziyaret etmeyi unutmuyoruz. Erzurum’a varışımızın ardından Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve Konaklama Erzurum Otelimizde.

6.GÜN: Erzurum - Çifte Minareli Cami - Erzurum Evleri - Üç Kümbetler - Kongre Binası - Lala Paşa Camii -  Samsun
Sabah Otelde alacağımız Kahvaltımızın ardından gezimize, ERZURUM KONGRESİ’ne ev sahipliği yapan KONGRE BİNASI ile başlıyoruz. Ardından çok daha eskilere gidip Kırlangıç Kubbeli ULU CAMİİ ve ERZURUM ’un sembolü haline gelen; usta ile çırağın söylencesine konu olan ÇiFTE MINARELİ MEDRESE ’yi görüyoruz. ERZURUM 'un ünlü Cağ kebabının tadına bakıp (ekstra) turumuzu sürdürüyoruz. ÜÇ KÜMBETLER ve kentin bir başka gösterişli yapısı YAKUTIYE MEDRESESİ-TÜRK İSLAM ESERLERI ve ETNOGRAFYA MÜZESİ ve Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait Mimar Sinan’ın Kıbrıs Fatihi Sadrazam Lalapaşa için yaptığı LALAPAŞA CAMİİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından oltu ve yöresel hediyelik eşyaların da satışının yapıldığı RÜSTEMPAŞA KERVANSARAYI’nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası bölgenin en güzel noktalarından birisi olan Erzurum Evlerini ziyaret ediyoruz.Her metrekaresinde Erzurum kültürünün yaşatıldığı evlerde sergilenen günlük yaşam malzemelerinden giysilere, semaverlerden tespihlere kadar yüzlerce antika eşya, ziyaretçilerini tarih yolculuğuna çıkarıyor.Evleri gezen misafirlerimiz bir yandan maziye yolcuk yapıyor, bir yandan da sunulan yöresel lezzetlerle kent gastronomisinin zenginliğini hem tanıma hem de tatma imkanı buluyor. Soba kenarında semaverle gelen çayları yudumlayan misafirler, ev mantısı, ekşili yaprak sarması, lor dolması, su böreği, kesme aşı, ayran aşı, dut ve pestil çullaması ile kadayıf dolması gibi kentin geleneksel yemeklerinden tadabiliyor. Buradaki serbest zamanımızın ardından Samsun dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Samsun'a varış. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Model Otobüsler ile Yolculuk
Tatvan’da 1 Sabah Kahvaltısı
Tatvan'da 1 Gece Lüks Otelde Konaklama
Van’da 1 Gece Lüks Otelde Konaklama
Kars’ta 1 Gece Lüks Otelde Konaklama
Erzurum’da 1 Gece Lüks Otelde Konaklama
Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı 4 Akşam Yemeği
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Loresima Travel Refakati
Araç içi sıcak ve soğuk İkramlar
TÜRSAB seyahat Sigortaları

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm Şahsi Harcamalar
Tüm Öğle Yemekleri
Kars Kafkas Gecesi
Akdamar Adası Gidiş ve Dönüş Tekne Ücretleri
Nemrut Krater Gölü Minibüs Transferleri
Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler
Programda belirtilen Tekne Gezileri
Programda fiyata dahil Olmayan tüm hizmetler

Günümüz maliyet artışlarından fiyatlarımızı etkileyici durumlarda tur fiyatlarını revize etme hakkı LORESİMA TRAVEL da mevcuttur.

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-11 Yaş:
27 Mayıs 2024 2 Haziran 2024 9500.00 ₺ 13500.00 ₺ 3500.00 ₺ 6250.00 ₺

Samsun Öğretmenevi Önü - 18:00

Atakum Yeşilyurt AVM Önü - 18:15

Türk-iş City Mall AVM Önü - 18:30

 

TURLAR GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLENDİRME
Genel Şartlar
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dâhildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

ÖNEMLİ BİLGİLER
Not : Çocuk kategorisi 0-11 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 12/01/2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dâhildir.

İPTAL ŞARTLARI
Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Loresima Travel ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Loresima Travel misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Loresima Travel sorumlu değildir.
Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.
Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Loresima Travel sorumlu değildir.