Loresima Travel
Tatile Başlangıç Noktanız
2 Gece / 3 Gün
₺ 5950.00
'den Başlayan Fiyatlarla

Bizi Arayın

0(850) 305 99 21
FİYAT HESAPLA & SATIN AL
Tur Bilgileri

Seyahat Tutarı

GÜNEYDOĞU TURU

GAZİANTEP- ŞANLIURFA-MARDİN-MİDYAT
GÖBEKLİTEPE- HALFETİ – HARRAN

!!!! ANTEP'DE İLK GÜN ÜCRETSİZ KAHVALTI FARKIYLA !!!!

2 GECE 4 GÜN

1.GÜN: Samsun-Gaziantep
LORESIMA TUR olarak, Kültür Turları kapsamında, güzel yurdumuzun kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış personelimiz eşliğinde, siz değerli dostlarımıza tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz, seyahatimize başlıyoruz. Lüks otobüslerimiz, sınırsız ikramlar ve LORESIMA TRAVEL misafirperverliğinde Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

2.GÜN: Mozaik Müzesi - Antep Çarşıları - Halfeti
Yoldaki molalarımızın ardından Gaziantep’e varıyoruz. Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından gezimize Gaziantep Mozaik Müzesi ile başlıyoruz. Zeugma’dan çıkan birbirinden güzel ve büyük mozaikleri görünce Zeugma’nın ihtişamını ve zenginliğini anlayacaksınız. Kale dibi mahallesinde tarihi Antep Kalesini ve Bakırcılar, elektronikçiler, sakatatçılar çarşılarını gezerek alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Gap bölgesinin gelecekte önemli yerlerinden olacak olan Halfeti’ye varıyoruz. İskeleden teknemize binip, Fırat nehri üzerinde yapacağımız keyifli yolculuk sırasında İncil yazarlarından Yuhanna’nın incilini yazarak çoğalttığı Rum Kale’ye varıyoruz. Burada teknemizden kilise ve manastırları gördükten sonra Birecik Barajı’nın suları altında kalan köylerimizin yakınlarına kadar ulaşıp geri dönüyoruz. Halfeti’de bu doğal güzellik karşısında çaylarımızı içerken günün keyfine varıyoruz. Daha sonra Şanlıurfa ya hareket ediyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Şanlıurfa’ya varıyoruz. Odalara yerleşme. Kısa bir dinlenme ardından bölgenin olmazsa olmazlarından Meşhur Sıra gecesine katılıyoruz. (extra) Sıra gecesi sonrası otele hareket ve Konaklama.

3.GÜN: Balıklı Göl-Mevlidi Halil Cami-Hz.Eyüp Peygamber Sabır Makamı-Hz. İbrahim Peygamberin Doğduğu Mağara - Göbekli Tepe-Harran
Sabah kahvaltımızın ardından Urfa Gezimize başlıyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. İnşası Milattan önce 10000 yılına uzanan Göbekli tepe tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Göbekli tepe İngiltere`de bulunan Stonehenge`den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha eski. Ayrıca yerleşik hayata geçişi temsil eden kültür bitkisi buğdayın atasına da Göbekli tepe eteklerinde rastlanmıştır. İnşa edildikten 1000 yıl sonra üstleri insanlar tarafından kapatılarak gömülen bu tapınaklar yeniden gün ışığına çıkmıştır. Rehberimizin vereceği detaylı bilgiler sonrasında, Harran’a hareket ediyoruz. Anadolu’da kurulan ilk İslam üniversitesi kalıntıları, astroloji kulesi, medrese, camii ve Harran kalesini görüp dünyada 3 yerde bulunan koni biçimindeki Harran Evleri’ne konuk oluyoruz. Burada yöresel kıyafetler giyip fotoğraflarımızı çektikten sonra, Urfa Merkeze dönerek Balıklı göl, Halül-ül Rahman camii, Hz. İbrahim’in Ateşe atılıp düştüğü yer ve kutsal sayılan balıkları görüp, Ayn-i Zeliha Gölü’nün kenarında oturup çaylarımızı içerken bu mistik hava içerisinde büyüleniyoruz. Buradan hareket ile Mevlidi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğmuş olduğu mağarayı ziyaretimiz sonrası Mardin’e doğru yol alıyoruz. Varışımızın ardından Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.

4.GÜN: Mardin – Midyat – Diyarbakır – On gözlü Köprü – Ulu Camii
Sabah Kahvaltımızın ardından Mardin gezimize başlıyoruz. Mardin’de Büyülü saatler bizi bekliyor. Nerdeyse 2 insanın yan yana yürüyemeyeceği kadar dar sokakları, belediye temizlik hizmetlerinin kadrolu eşeklerle yapıldığı, “abbara” adı verilen sayısız ev altı geçit-sokakları bulunan Mardin’de her adımda kendinizi başka bir sürprize hazırlayın. Şehir merkezinde Ulu cami, Kırklar kilisesi, Kasımiye medresesi, eski bir Süryani konağından çevrilen büyük PTT binasının görülmesinin ardından Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat sokaklarını yürüyerek birçok film ve diziye ev sahipliği yapmış olan Konukevi (eski Süryani konağı) görüyoruz. Son olarak Telkari Gümüşçüler Çarşısı'nı gezdikten sonra, Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından, Sur ilçesinde 7 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve Çin Seddi'nden sonra dünyada uzunluğu ile ikinci sırada yer alan Diyarbakır surlarının en büyük ve gözde yapılarından olan Keçi Burcu'nu, 2015 yılında Unesco Dünya Miras Listesine kayıt edilen; bahçe kültürünün çok önemli olduğu bir coğrafyada yer alan tarihi boyunca, halkın kullanımına açık bir alan olarak özgün bir değer ve 30’dan fazla uygarlığın izlerini taşıyan bir bölgede 8 bin yıl gibi çok uzun süredir bahçe olarak var olmasıyla, tarımsal değerinin dışında, kültürel ve tarihi olarak da özgün bir yere sahip olan Hevsel Bahçeleri'ni panoramik olarak görüyoruz. Dicle Nehri üzerinde ve türkülere konu olan Kırklar Dağı’nın eteğinde yer alan 11. yüzyıl yapısı On Gözlü Köprü'nün gezilmesinin ardından son olarak Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi'ni ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda çarşıda gezerek alışveriş yapabilir, meşhur Diyarbakır burma kadayıf tatlısının tadına bakabilirsiniz. Belirtilen saatte toplanıyor ve Samsun dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

5.GÜN: Diyarbakır – Samsun
Yoldaki Molalarımızın ardından Sabah erken saatlerde Samsun’a varış. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak, farklı gezilerde tekrar buluşmak üzere vedalaşıyoruz

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
**Lüks Loresima Travel Otobüsü İle Yolculuk
**Antep’te 1 Sabah Kahvaltısı
**Şanlıurfa’da 1 Gece Lüks Otelde Konaklama
**Mardin'de 1 Gece Lüks Otelde Konaklama
**Otellerde 2 sabah Kahvaltısı 1 Akşam yemeği
**Profesyonel Rehberlik Hizmeti
**Araç içi sınırsız Sıcak ve Soğuk ikramlar
**TÜRSAB zorunlu seyahat sigortaları

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
**Tur esnasında alınan Tüm öğle yemekleri
**Urfa Yemekli Sıra Gecesi Eğlencesi
**Tüm Yemeklerde alınan içecekler
**Mola yerlerinde ve otelde yapılan Harcamalar
**Tüm Müze ve ören yerlerine ait Giriş ücretleri
**Halfeti Tekne Turu

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-11 Yaş:
18 Nisan 2024 22 Nisan 2024 5950.00 ₺ 7500.00 ₺ 2500.00 ₺ 3750.00 ₺
25 Nisan 2024 29 Nisan 2024 5950.00 ₺ 7500.00 ₺ 2500.00 ₺ 3750.00 ₺
9 Mayıs 2024 13 Mayıs 2024 5950.00 ₺ 7500.00 ₺ 2500.00 ₺ 3750.00 ₺
16 Mayıs 2024 20 Mayıs 2024 5950.00 ₺ 7500.00 ₺ 2500.00 ₺ 3750.00 ₺
23 Mayıs 2024 27 Mayıs 2024 5950.00 ₺ 7500.00 ₺ 2500.00 ₺ 3750.00 ₺

Samsun Öğretmenevi Önü - 19:00
Atakum Yeşilyurt AVM Önü - 19:15
Türkiş City Maal AVM Önü - 19:40

TURLAR GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLENDİRME
Genel Şartlar
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dâhildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

ÖNEMLİ BİLGİLER
Not : Çocuk kategorisi 0-11 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 12/01/2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dâhildir.

İPTAL ŞARTLARI
Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Loresima Travel ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Loresima Travel misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Loresima Travel sorumlu değildir.