Loresima Travel
Tatile Başlangıç Noktanız
1 Gece / 2 Gün
₺ 3950.00
'den Başlayan Fiyatlarla

Bizi Arayın

0(850) 305 99 21
FİYAT HESAPLA & SATIN AL
Tur Bilgileri

Seyahat Tutarı

BURSA ÇANAKKALE TURU

BURSA-CUMALIKIZIK-ULUCAMİİ-EMİRSULTAN CAMİİ VE TÜRBESİ-YEŞİL CAMİİ-TOPHANE-OSMAN GAZİ VE ORHAN GAZİ TÜRBELERİ-ÇANAKKALE-SEYİT ONBAŞI ANITI-57.ALAY ŞEHİTLİĞİ-ALÇITEPE KÖYÜ-CONK BAYIRI-SEDDÜL BAHİR-ANZAC KOYU-ÇANAKKALE ŞEHİTLİK ABİDESİ-SARGIYERİ ŞEHİTLİĞİ - HASTANE MÜZESİ

ÇANAKKALE MERKEZ'DE KONAKLAMA FARKIYLA
1 GECE KONAKLAMALI 3 GÜN

 

1.GÜN: (Gece Yolculuğu) Samsun-Tosya-Yalova-Bursa
Misafirlerimizle Loresima Travel otobüs içi ikramları eşliğinde Osmanlının Başkenti, İskender Kebabıyla ün salan Türkiye’nin en güzide şehirlerinden Bursa’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN: Bursa- Cumalıkızık-Tophane Osman Gazi & Orhan Gazi Türbeleri-Emir Sultan Camii & Türbesi- Ulu cami-Çanakkale
Sabah erken saatlerde Bursa’ya varıyoruz. Daha sonra Tarihi Osmanlı Köyü olan Cumalıkız’a gelerek Tarihi bir Konak’ta Yöresel Sabah Kahvaltısı alıyoruz. Kahvaltı Sonrası Bursa gezimize Cumalıkız ile başlıyoruz. Gezeceğimiz sokaklarda tarihi birebir yaşayacak, cin aralığından geçecek, Uludağ’ın eteklerinde kurulan bu köyü seveceksiniz. Daha sonra Bursa Şehir merkezine gelerek İlk göreceğimiz yer olan Osmanlı İmparatorluğunun temellerini atan Osman Gazi ve Orhan Gazinin Türbelerinin bulunduğu Tophane’yi geziyoruz. Daha sonra 1396–1400 yıllarında Yıldırım Beyazıt tarafından, tamamıyla kesme taştan, çok kalın ve yüksek duvarlarla 12 ağır dört köşeli paye üzerine, pandantiflerle, yirmi kubbeli Ulu camiyi geziyoruz. Bu gezimizin ardından 1419-1420'de Çelebi Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Yeşil Camiyi Geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından Bursa’nın simgesi olan Yeşil Türbe ve sonrasında Ünlü bir bilgin olan Emir Sultan Türbesini ve Camisini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Bursa’nın olmazsa olmazlarından Meşhur İskender Kebabını tadıyoruz.(ekstra) Öğle yemeğimiz sonrası Bursa’dan ayrılarak Çanakkale’ye doğru yol alıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Akşam saatlerinde Çanakkale’ye varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( Dileyen Misafirlerimiz Akşam yemeği sonrası Çanakkale Kordon'da bulunan Truva atını ziyaret edebilirler)

3.GÜN: Seddülbahir Savaş Alanı, Ertuğrul Koyu, İkizler Koyu, Alçı Tepe, Zığındere, Arı burnu, Anafartalar Savaş Alanlarında Kaba Tepe, Kanlı Sırt, Conk bayırı, Türk Şehitlik Ve Anıtları, Yabancı Mezarlık Ve Anıtlar, Savaş Kalıntıları (Tabyalar-Silahlar, Siperler, Batıklar) ,Çanakkale Şehitler Abidesi…
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık yarım saat sürecek feribot yolculuğu ile Eceabat’a varıyoruz. Tarihi Gelibolu Yarımadasında Tarihe yolculuğa başlıyoruz. Bu saha içinde görülmesi gereken en önemli yer, çetin ve kanlı geçen Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı alanlar, Türk Şehitlikleri ve yabancı mezarlıklardır. Tepelerden izlenilebilen, eşi bulunmayan boğaz manzarası size rahatlık ve huzur hissi verecektir. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda; Seddülbahir Savaş Alanı, Ertuğrul Koyu, İkizler Koyu, Alçı Tepe, Zığındere Arı burnu, Anafartalar Savaş Alanlarında Kaba Tepe, Kanlı Sırt, Conk bayırı, ayrıca Türk Şehitlik ve Anıtları, Yabancı Mezarlık ve Anıtlar, Savaş kalıntıları (Tabyalar-silahlar, siperler, batıklar) görüldükten sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda Türkler için en anlamlı nokta olan Çanakkale Şehitler Abidesi’nin gezilmesinin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Tekirdağ’da Akşam yemeği için duruyoruz (ekstra)Meşhur Tekirdağ köftesini yedikten sonra İstanbul üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz.

4.GÜN: Tekirdağ-İstanbul-Samsun
Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka LORESIMA TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Büyük Otobüs ile Yolculuk
Bursa Cumalıkızık Köyünde 1 Yöresel Kahvaltı
Çanakkale Merkezde 1 Gece Konaklama
Otelde 1 Sabah Kahvaltısı
Otelde 1 Akşam Yemeği
Bölgenin Uzman Rehberlik Hizmeti
Çanakkale Eceabat Feribot Ücreti
Araç içi sıcak ve soğuk ikramlar
Türsab Seyahat Sigortaları
Loresima Travel Refakati

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
Tüm Öğle ve Programda Dahil Olmayan Akşam Yemekleri
Tüm Şahsi harcamalar

Tur Başlangıç: Tur Bitiş: Kişi Başı: Tek Kişi: 3-6 Yaş: 7-11 Yaş:
19 Nisan 2024 22 Nisan 2024 3950.00 ₺ 4950.00 ₺ 2450.00 ₺ 3150.00 ₺

Samsun Öğretmenevi Önü - 20:00

Atakum Yeşilyurt AVM Önü - 20:15

Türkiş CityMall AVM Önü - 20:30

 

TURLAR GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLENDİRME
Genel Şartlar
Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dâhildir. Turumuz minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler nakit kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur rehberlerimiz, Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddelere uygun çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Tur programının uygulayıcısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programında değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentamızın sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonra gerçekleşecek programa aktarılır. Böyle bir durumda acentamız misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. Müze kart ile ilgili detaylı bilgi için https://muze.gov.tr/ sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Edebiyat, Dinler Tarihi, İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini, gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, şarj aletiniz ve kulaklığınızı bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

ÖNEMLİ BİLGİLER
Not : Çocuk kategorisi 0-11 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 09/01/2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dâhildir.

İPTAL ŞARTLARI
Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Loresima Travel ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Loresima Travel misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.
İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz.
Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Loresima Travel sorumlu değildir.
Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.
Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Loresima Travel sorumlu değildir.