GİZEMLİ LİKYA TURU

 • GİZEMLİ LİKYA TURU Açıklama : FETHİYE - DALYAN - KAŞ -ÖLÜDENİZ - GÖKOVA
  1850.00 TL
  Kişi Sayısı

  Gezilecek Yerler : FETHİYE-DALYAN-KAŞ-ÖLÜDENİZ-GÖKOVA
  Kalkış Noktaları : Samsun ÖğretmenEvi Önü - Yeşilyurt AVM Önü
  Geceleme / Konaklama : 4 GECE 5 GÜN / 4**** DALAMAN LİKYA RESORT HOTEL
  Tarihler : 23 Ağustos
  Tur Program Yazdır : Tur Programını Yazdır
  En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
  Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
  1850.00 TL
  KİŞİ | GECE
  'dan başlayan
  fiyatlar
  Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
   
  Tur Adı
  GİZEMLİ LİKYA TURU
  Konaklama
  4**** DALAMAN LİKYA RESORT HOTEL
  Geceleme
  4 GECE 5 GÜN
  Tanıtım

  LİKYA TURU

   

  FETHİYE-DALYAN-KAŞ-ÖLÜDENİZ-GÖKOVA

  GÖKOVA KÖRFEZİ TEKNE TURU-AZMAK ÇAYI ANDAL TURU-FETHİYE 12 ADALAR TURU-XANTHOS ANTİK KENTİ-KEKOVA TEKNE TURU-DALYAN İZTUZU PLAJI-TLOS ANTİK KENT-SAKLIKENT KANYONU-KAYAKÖY-ÖLÜDENİZ

  *** 5 TEKNE TURU DAHİL***

  4**** DALAMAN LİKYA RESORT HOTEL

  4 Gece Konaklamalı 5 Gün

  ***** Bu Eşsiz Tatilde Yerinizi Hemen Alın *****

  Gezilecek Yerler
  FETHİYE-DALYAN-KAŞ-ÖLÜDENİZ-GÖKOVA
  Tur Programı
  1. Gün: 23 AĞUSTOS PAZAR ? Samsun Muğla Akkaya

  Siz Değerli Misafirlerimiz ile Öğretmenevi Önü : 17:00 – Yeşilyurt AVM Önü: 17:15 buluşarak araç içi ikramlarımız eşliğinde Muğla Akkaya’ya doğru yola çıkıyoruz.


  2. Gün: 24 AĞUSTOS PAZARTESİ Tam Gün Gökova Körfezi Tekne Turu (Gelibolu Adası Ve Su Altı Mağaraları, İncekum, Sedir Adası ? Kleopatra Plajı, Lacivert Koy ? Azmak Çayı Andal Turu.

  Yoldaki Molalarımızın ardından Akyaka (Gökova) keyifli programımızın başlangıç noktası olacak. Sandalımızın bizi ulaştırdığı büyük tur teknemizle ise tüm gün deniz, kum, güneş ile iç içe olacağımız Gökova Körfezi içindeki tekne turumuz başlayacak. Gelibolu Adası ve Su Altı Mağaraları, İncekum, Sedir Adası – Kleopatra Plajı (isteyen misafirlerimizle rehberimiz eşliğinde antik adı Kedrai olan adanın tarihi özelliklerini keşfedeceğiz. Agora, tiyatro gibi yapıları görüp turu yapan misafirlerimize de yüzme molası zamanı verebileceğiz) ve muhteşem Lacivert Koy tertemiz denizi ile yüzme imkânı verecek bizlere. Tüm gün devam eden tekne turumuzun bitiminde teknemizin bizi bıraktığı Akyaka’dan ayrılarak Yeşilçam filmlerinin en romantik mekânlarından birisi olan Âşıklar Yolu’na ulaşacağız. Burada vereceğimiz mola sonrası Sakar Dağları’ndan gelen yeraltı sularının birçok yerde yeryüzüne çıkıp kısa akışla denize ulaştığı azmakların en ünlüsü olup ve doğal bitki örtüsü ve kendine özgü canlı yaşamı ile öne çıkıp aynı zamanda doğal bir akvaryum olan Kadın Azmağında sandallar ile tur yapabilirler. Azmak Çayı Sandal turumuzu gerçekleştiriyoruz. Daha sonra otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

  KAHVALTI: Serbest / Geliş yolu sırasında tesiste alınacaktır (ekstra).

  ÖĞLEN YEMEĞİ: Gökova Tekne Turu sırasında teknede alınacaktır (ekstra). Ana Yemek Seçmeli (Tavuk + Köfte 25 TL – veya Çupra – 30 TL) + Soslu Makarna + Salata + Karpuz. 

  AKŞAM YEMEĞİ: Konaklama otelinde tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü (çorba, ana yemek, salata, tatlı veya meyve) olarak alınacaktır. 

  BİLGİLENDİRME 1: Yukarıda belirtilen tekne duraklama ve yüzme molaları genelde gerçekleştirilmekte olup, kalabalık, kirlilik vb. nedenlerle yüzmenin keyifli olmayacağı duraklar olur ise tekne kaptanı inisiyatifi ile alternatif durak gerçekleştirilecektir.

  BİLGİLENDİRME 2: Samsun’dan çıkışın hemen ertesi günü yukarıda belirtilen Gökova Tekne turu gerçekleştirilecektir. Bu nedenle misafirlerimize kolaylık olması açısından bu tekne turunda kullanılacak deniz kıyafetlerinin, havlu-terlik vb. kullanım eşyalarının, güneş yağı vb.malzemelerini ayrı bir küçük çanta içinde, yanlarına alınmasını tavsiye ederiz. 


  3. Gün: 25 AĞUSTOS SALI Tam Gün Fethiye 12 Adalar Tekne Turu (Şövalye Adası Akvaryum ? Göcek Adası ? Yassıca Adalar ? Kızılada)

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından yine tüm gün deniz ve güneş ile baş başa olacağımız Fethiye 12 Adalar tekne turumuz için Fethiye Kordon’a hareke edeceğiz.Bineceğimiz teknemizle yaklaşık bir saat kadar Fethiye Körfezi’nde açılarak ilk yüzme molamızı vereceğiz. Yassıca Adalar da vereceğimiz yüzme molasında kıyıdan da denize girebilirsiniz. Kızılada’da aynı imkânı bizlere sunacak. Akvaryum ve Göcek Adası yine sizleri oldukça keyiflendirecek yüzme molalarımızı vereceğimiz Göcek Koyları olacak. Turumuzun bitimi sonrasında Otelimize hareket. Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.

   

  BİLGİLENDİRME: Yukarıda belirtilen tekne duraklama ve yüzme molaları genelde gerçekleştirilmekte olup, kalabalık, kirlilik vb. nedenlerle yüzmenin keyifli olmayacağı duraklar olur ise tekne kaptanı inisiyatifi ile alternatif durak gerçekleştirilecektir. 

  KAHVALTI: Konaklanan otelde tur fiyatına dâhil olarak açık büfe / set menü olarak alınır. 

  ÖĞLEN YEMEĞİ: 12 Adalar Tekne Turu sırasında teknede alınacaktır (ekstra). Ana Yemek Seçmeli Soslu Tavuk Izgara veya Çupra Izgara + Soslu Makarna + Salata + Karpuz – 25 TL

  AKŞAM YEMEĞ: Konaklama otelinde tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü (çorba, ana yemek, salata, tatlı veya meyve) olarak.


  4. Gün: 26 AĞUSTOS ÇARŞAMBA Xanthos Antik Kenti ? Kaputaş Plajı ? Kaş ? Kekova (Üçağız) Tekne Turu (Bekçinin Yeri ? Tersane Koyu ? Hamidiye Koyu Yüzme Molaları, Batık Şehir (Kekova Adası) ? Simena (Kaleköy)

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından Likya Bölgesi’nin doğusuna doğru yolculuğumuz başlayacak. İlk durağımız Antik Çağ’ın en önemli kentlerinin biri olması yanı sıra Likya Bölgesi’nin tarihi altyapısını da en iyi veren kentlerden birisi olan Xantkos (Ksantos) olacak. Burada Yazıtlı Pilye, Agora, Harpyler Anıtı ve Tiyatro Kalıntıları görüp rehberimizden bilgi aldıktan sonra girintili çıkıntılı Dalmaçya tipi kıyıların muhteşem manzaralar sunduğu yol boyunca ilerleyerek Kalkan’ı geçer geçmez Kaputaş Plajı’nda fotoğraf molamızı vereceğiz. Ardından Kaş’tan geçip Kekova’ya ulaşınca bu günkü tekne turumuza başlayacağız. Teknemiz kısa süreli yolculuklar ile bizi birbirinden güzel koylara götürecek. Bekçinin Yeri, Tersane Adası, Hamidiye Koyu yüzme molası vereceğimiz büyülü koylar olacak. Tekne turumuz sırasında göreceğimiz Kekova Adası ve Simena rehberimizden alacağımız bilgilerle daha bir anlam kazanacak. Akşama doğru tekrar teknemiz bizi Üçağız (Kekova) İskelesi’ne bırakacak. Burada yöresel ürünler (kekik, adaçayı, keçiboynuzu ve pekmezi, küçük midye kabukları ile bezenmiş yazmalar, bandanalar, takılar vb. deniz elbiseleri) satan düzenlenmiş tezgâhlardan serbestçe alışveriş yapabilirsiniz. Verilen süre sonunda aracımızla hareket ederek turumuzun Fethiye’de bulunan otelimize doğru dönüş yolculuğuna geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

  KAHVALTI: Konaklanan otelde tur fiyatına dâhil olarak açık büfe / set menü olarak alınır.

  ÖĞLEN YEMEĞİ: Kekova Tekne Turu sırasında teknede alınacaktır (ekstra). Açık Büfe Ev Yemeği, Kekikli -Soslu Tavuk Göğüs Izgara, Soslu Mantı Makarna, Bulgur Pilavı, Bezelye, Salata 30 – TL)

  AKŞAM YEMEĞİ: Konaklama otelinde tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü (çorba, ana yemek, salata, tatlı veya meyve) olarak

   


  5. Gün: 27 AĞUSTOS PERŞEMBE Dalyan Kanalı ? Dalyan Kanalı Sandal Turu ? İztuzu Plajı ? Dalyan (Kaunos) Kaya Mezarları ? Yakapark Doğal Alanı ? Tlos Antik Kenti (Panoramik) ? Saklıkent Kanyonu

  Otelde alacağımız erken sabah kahvaltısı ardından dünyaca meşhur Dalyan Deltası’na ulaşacağız. Köyceğiz Gölü’nden gelen tatlı suyun geniş bir labirent delta oluşturduğu Dalyan Kanalı’ndan bineceğimiz sandallarla romantik bir yolculuğa başlayacağız. Yaklaşık 45 dakika sonra teknemiz bizi soyları tükenme tehlikesi altında olan Caretta – Caretta cinsi büyük deniz kaplumbağalarının da ülkemizdeki ana yumurtlama alanlarından birisi olan İztuzu Plajı’na ulaştıracak. Burada vereceğimiz yeterli serbest zamanda siz misafirlerimiz dilerseniz deniz tarafı plajdan dilerseniz tatlı – tuzlu suyun birleştiği sakin göl alanından denize girebilirsiniz. Serbest zamanın bitimi ardından bizleri bekleyen piyade tipi sandalımızla dönüşe geçeceğiz ama ünlü kaya mezar yapılarına olabildiğince yaklaşarak hem fotoğraf çekeceğiz hem de rehberimizin verdiği bilgileri dinleyeceğiz. Günümüz sonraki durağı ise geç öğlen yemeğimizi de alabileceğimiz Yakapark olacak. Yol üzerinde Tlos (Talawa) Antik Kenti (Panoramik) içinden geçerek bölgenin en güzel doğal alanlarından birisi olan Yakapark’a ulaşıyoruz. 14 derecelik su kaynağı ve muhteşem doğasıyla, öğlen yemeğimizi de alacağımız Yakapark’ta verilen yeterli serbest zamanda dinlenebilir, tatlı su şelalelerine girebilir, alabalık sevebilirsiniz. Son durağımız ise Saklıkent Kanyonu olacak. Buz gibi suya sahip düdenleri birbirimize yardım ederek geçtikten sonra ulaştığımız kanyon girişinden itibaren yürümeye başlayacağız ve kısa bir yürüyüş sonrası kanyonun muhteşemliğini fotoğraflayarak giriş noktamıza dönerek kanyondan çıkış yapacağız. Sonrasında ise bizleri bekleyen aracımıza binerek otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye’deki otelimizde olacak.

   

  KAHVALTI: Konaklanan otelde tur fiyatına dâhil olarak açık büfe / set menü olarak alınır. 

  ÖĞLEN YEMEĞİ: Orijinal Yakapark Restaurant – Neşet’in Yeri. Ana Yemek Seçmeli (Izgara / Tereyağında Alabalık veya Köfte veya Tavuk Şiş. – Pilav – Kızarmış Patates – Salata – Karpuz (Extra) 

  AKŞAM YEMEĞİ: Konaklama otelinde tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü (çorba, ana yemek, salata, tatlı veya meyve) olarak

  BİLGİLENDİRME : Saklıkent Kanyonu programımız içinde kanyon yürüyüşü bulunmaktadır. Bu yürüyüşümüze kanyon içinden devam edilecek olması nedeniyle, misafirlerimizin rahat yürüyebilmesi için su içinde kalmasında sorun olmayacak ve ayaktan çıkmayacak şekilde kapatılabilecek lastik ayakkabı ve sandalet bulundurmaları, aynı zamanda ıslanma ihtimaline karşı yanlarında basit günlük ve kuru kıyafet bulundurmalarını tavsiye ederiz.


  6. Gün: 28 AĞUSTOS CUMA Kayaköy ? Ölüdeniz Lagün Yüzme Molası ? Yamaç Paraşütü

  Sabah kahvaltısı otelimizden çıkış işlemlerimizi yaparak son günkü programımıza başlayacağız. İlk durağımız Kayaköy olacak. Yaptığımız kısa yolculuk sonrası ulaştığımız Kayaköy yüzlerce ev ve kamu yapısının olduğu fakat bomboş olan, terkedilmiş bir yerleşim.Mübadelenin tüm olumsuzluklarını hissedeceğimiz gezimiz ardından Ölüdeniz’e hareket edeceğiz. Ölüdeniz – Lagünde son yüzme molamızı vereceğiz. Ardından Samsun’a doğru yolculuğumuz başlayacak.

   

  BİLGİLENDİRME: Dileyen misafirlerimiz bugün tur programını da kaçırmayacak şekilde Babadağ’dan tandem (profesyonel bir pilot ile birlikte) yamaç paraşütü yapabilirler.Babadağ’da bulunan ve atlayışa en müsait olan pistin seçilmesi sonrası bir pilot ile beraber yapılan uçuş ortalama 30 dakika civarında sürer ve aynı gün tur teknemizin de hareket ettiği Belcekız Plajı’na inilerek sonlandırılır. Fiyat ve saat ile ilgili detaylar konusunda tur başlangıcında tur rehberinize danışarak bilgi edinebilirsiniz (ekstra). Bölgenin yoğunluğu nedeniyle, talebiniz durumunda rehberinize tur başlangıcında haber vermeniz gerekmektedir.

  ÖLEN YEMEĞİ: Köfteci Efe – Dalaman Sapağı. Izgaralar (Çine Köfte, Tavuk), Çorba, Piyaz,Salata, Ayran – Serbest / Restoranın menü fiyatları geçerlidir. 

  AKŞAM YEMEĞİ: Yolculuk sırasında mola tesisinde serbest olarak alınabilir. (Ekstra)


  7. Gün: 29 AĞUSTOS CUMARTESİ Fethiye ? Samsun

  Yoldaki Molalarımızın ardından Samsun’a varış ve Sizleri aldığımız Noktalara bırakarak başka bir LORESİMA TRAVEL Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


  Hareket Yerleri :
  Samsun ÖğretmenEvi Önü - Yeşilyurt AVM Önü

  FİYATLAR

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk
  23.08.2020Müsait1850.00 TL 2250.00 TL - 7 - 11 Yaş 1350.00 TL


  ÜCRETE DAHÝL OLAN HÝZMETLER   ÜCRETE DAHÝL OLMAYAN HÝZMETLER

  Lüks Modelli Otobüsler İle Yolculuk

  DALAMAN LİKYA RESORT  4 Gece Konaklama

  Otelimizde 4 Sabah Kahvaltısı

  Otelimizde 4 Akşam Yemeği

  Gökova Tekne Turu

  Azmak Çayı Sandal Turu

  12 Adalar Tekne Turu

  Kekova Tekne Turu

  Dalyan Tekne Turu

  Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

  Araç içi İkramlar

  Türsab Seyahat Sigortaları

  Loresima Travel Refakati

  Hijyen Paketi

   

   

   

  Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

  Tüm Öğle Yemekleri

  Tüm şahsi Harcamalar

   

  Kalkış Tarihleri

  23 Ağustos

  Tur Notları

   

  TUR ÖNCESİNDE:

  *Turların gerçekleştirildiği zamanda sıcaklık ve yağış mevsimsel farklara göre değişebilir. Bu nedenle mevsimlik kıyafetleri (polar, yağmurluk) ihtiyaç halinde kullanılabilmesi için mutlaka yanınızda bulundurunuz.

  *Tüm Kültür Turlarında yanınızda hareketi ve yürüyüşü kolaylaştıran spor ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  Rutin kullandığınız ilaçlar var ise tur öncesinde mutlaka yenilerini temin edip çantanıza koymanızı tavsiye ederiz.

  *Tur sırasında bol bol fotoğraf ve kayıt imkânı olacaktır. Bu nedenle Fotoğraf makinası, video kayıt cihazı vb. malzemelerle birlikte bu aletlere ait pil (+ yedek pil), şarj üniteleri, usb bellek kartları vb. malzemeleri yanınıza aldığınızdan emin olun. 

  *Tur süresi içinde gidilecek yollar, görülecek yerler, tur yapılacak bölgenin genel özellikleri vb.konularda tura gelmeden önce bilgi sahibi olunuz.

   

  TUR ESNASINDA :

  *Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri (Mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb.) ayrı bir sırt çantası, poşet vb. bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz. Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız. Herhangi bir probleminizde (sağlık, ilaç temini vb.) lütfen rehberinize bilgi veriniz.

  *Tur esnasında rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.

  *Tur esnasında grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.Size dokunduğunu bildiğiniz gıda ve içeceklerden uzak durunuz.

  *Herhangi bir şey satın almadan önce ( yiyecek, içecek, hediyelik eşya vb. ) sipariş vermeden önce lütfen fiyatlarını sorunuz ve alışverişinizi buna göre yapınız.

   

  FOTOĞRAF GALERİSİ