DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR

 • DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR Açıklama : DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR
  475.00 TL
  Kişi Sayısı

  Gezilecek Yerler : UZUNGÖL YAYLASI-GARASTER YAYLASI-FIRTINA VADİSİ-AYDER YAYLASI-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-ATATÜRK KÖŞKÜ
  Kalkış Noktaları : Samsun Öğretmenevi ve Yeşilyurt AVM önü
  Geceleme / Konaklama : 1 GECE 2 GÜN / AYDER YAYLASI
  Tarihler : 30 Ekim
  Tur Program Yazdır : Tur Programını Yazdır
  En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
  Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
  475.00 TL
  KİŞİ | GECE
  'dan başlayan
  fiyatlar
  Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
   
  Tur Adı
  DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR
  Konaklama
  AYDER YAYLASI
  Geceleme
  1 GECE 2 GÜN
  Tanıtım
   

  DOĞU KARADENİZ YAYLALARI GEZİSİ

  UZUNGÖL YAYLASI-GARASTER YAYLASI-FIRTINA VADİSİ-AYDER YAYLASI-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-ATATÜRK KÖŞKÜ-AYASOFYA

  1 GECE AYDER’DE YAYLA OTELİNDE KONAKLAMA FARKI İLE…  

  Gezilecek Yerler
  UZUNGÖL YAYLASI-GARASTER YAYLASI-FIRTINA VADİSİ-AYDER YAYLASI-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-ATATÜRK KÖŞKÜ
  Tur Programı
  1. Gün: (Gece Yolculuğu) Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Uzungöl

   

  LORESIMA TRAVEL olarak, Kültür Turları kapsamında, güzel yurdumuzun kültürel ve coğrafi zenginliklerini uzmanlaşmış personelimiz eşliğinde, siz değerli dostlarımıza tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz, seyahatimize başlıyoruz. Lüks otobüslerimiz, LORESIMA TEAVEL  misafirperverliğinde Trabzon Uzungöl’e  doğru yola çıkıyoruz.

   


  2. Gün: Uzungöl Yaylası ? Lustra Yaylası - Karaster Yaylası - Fırtına Deresi - Çamlıhemşin-Ayder Yaylası ? Kalegon - Gelin Tülü Şelalesi

  Sabah erken saatlerde Uzungöl yaylasına varış ve ilk olarak kahvaltımızı alıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakan Özellikle yakınındaki “Şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini görerek alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Dileyen Misafirlerimiz ile birlikte Bölgenin en yüksek ve en güzel yaylalarından olan Garaster Yaylasına hareket ediyoruz. ( Extra 35,00 TL )

  Bizleri bekleyen Özel Minibüslerle Lustra ve Garaster Yaylaları turumuza başlıyoruz. Yol boyunca vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte önce Lustra sonra Garaster Yaylası’na ulaşıyoruz. 2400 m. rakımda bulunan yaylada rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüşler esnasında, yayla evlerini görüyor ve yöre insanıyla hoş sohbetlerle yayla kültürüne yakından tanık oluyoruz. Uzungöl’ü en yüksekten kuşbakışı muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra Yaylada bulunan Yayla Cafede çay içebilir,sütlaç yiyebilir veya Taze kaynatılmış yayla sütü içebilirsiniz. Daha sonra Tekrar minibüslere binerek yayladan ayrılıyor ve Uzungöl’e geri geliyoruz.Belirtilen saatte buluşarak Uzungölden ayrılıyor ve Ayder Yaylasına doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde belirlenen Restorantta Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.(extra) Yemek sonrası Sürmene bölgesinin Meşhur El yapımı Bıçaklarının bulunduğu noktada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Fırtına Vadisine hareket ediyoruz ve varışımızın ardından Fırtına vadisi kenarında bulunan Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Fırtına Vadisi`nin iki yamacı arasına sıkışmış Çamlıhemşin ve vadi boyunca devam eden yağmur ormanları manzarası eşliğinde Ayder Yaylası`na varıyoruz. Durun, gözlerinizi kapatın ve o mis gibi havayı içinize çekin. Tekrar canlandığınızı hissedeceksiniz. Aracımız ile Yaylanın son Noktası olan Gelintülü şelalesinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda bol bol resim çekinebilir, Yaylada yürüyüş yapabilir, bölgeye has Közde Kahve içebilir veya yöreye has alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra Yaylanın Merkezinde Bulunan Yayla Otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle eğlenmek için Yaylada Bulunan Yöresel Eğlence ve Canlı Müzik Mekanlarına gidebilirler.


  3. Gün: Ayder Yaylası - Zil Kale Palovit şelalesi - Rize Bezi - Çay Fabrikası-Samsun

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası dileyen Misafirlerimiz ile (Extra) Zil Kale Palovit Şelaleleri turuna çıkıyoruz. ZİLKALE-ŞENYUVA-POLOVİT ŞELALELERİ Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz.Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprüsü’nü görüp fotoğraflıyoruz. Karadeniz`in otantik köyü Şenyuva’da vereceğimiz mola sonrası Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası fotoğraf çekerek kısa bir doğa yürüyüşü yapacağız. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin ardından sizleri doğasal güzellikte olan POLOVİT şelalelerine götürüyoruz.Burada ki atmosferden herkes etkilenecek.Alacağımız Resimler ardından Ayder yaylasından ayrılarak,Trabzon'a doğru hareketimiz başlıyor.Yol güzergahımızda bulunan Rize Bezleri Atölyesi ziyaretimizi yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz.Bir sonraki durağımız Yomra bölgesinde bulunan Çay fabrikası olacak.Çayın dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını gördükten sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra vaktimiz yetişirse Atatürk Köşkü ve Ayasofya Camiini geziyoruz.Burada Gümüş, Telkari ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan Kazaziye Sanatının inceliklerini öğreniyoruz. Burada yapılan alışverişin ardından Akçaabat’a hareket ederek Trabzon’un köftesiyle meşhur ilçesi Akçaabat’ta Akşam yemeği için mola veriyoruz(Extra) Meşhur Akçaabat Köftesini yedikten sonra GİRESUN-ORDU –ÜNYE yolundan Samsun’a dönüş yoluna başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka LORESIMA TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


  Hareket Yerleri :
  Samsun Öğretmenevi ve Yeşilyurt AVM önü

  FİYATLAR

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk
  30.10.2020Müsait475.00 TL 575.00 TL - 7 - 11 Yaş 350.00 TL


  ÜCRETE DAHÝL OLAN HÝZMETLER   ÜCRETE DAHÝL OLMAYAN HÝZMETLER

   

  Loresima Travel Otobüsleri ile Yolculuk

  Uzungöl’de 1 Açık Büfe Kahvaltı

  1 Gece Ayder Yaylasında Yayla Otelinde Konaklama

  Otelimizde 1 Sabah Kahvaltısı 1 Akşam Yemeği

  Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  Milli Park Giriş Ücreti

  Türsab Seyahat Sigortaları

  Loresima Travel Asistanlık Hizmeti

   

   

   

  Gezi süresince Tüm Öğle Yemekleri

  Akçaabat’taki Akşam Yemeği

  Tüm Şahsi Harcamalar

  Yemeklerde alınacak içecekler

  Extra Belirtilen geziler

  Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

   

  Kalkış Tarihleri

  30 Ekim

  Tur Notları

   

  !!! ÖNEMLİ !!!

  LÜTFEN AÇIKLAMALARI OKUYUNUZ

  Covid-19 Pandemi (Sosyal Mesafe) Önlem ve Kurallarımız 

  ** Geziye Katılacak olan tüm misafirlerimizin (HES) kodu olmalıdır. Kayıt esnasında sizlerden bu Kod istenecektir. HES Kodu olmayan misafirimiz geziye Kayıt Yaptıramaz.
  ** Araçlarımız Sosyal Mesafe Kuralları Dahilinde hareket edecek olup, tüm aile olmayan katılımcılarımız 2’li Koltuklarda Tek Oturacaktır.
  ** Araçlarımızda Dezenfektan ve temizlik En üst seviyede tutulacaktır.
  ** Her misafirimiz için Hijyen Paketi dağıtılacak olup, araç içersinde maskesiz seyahat edilemeyecektir.
  ** Gezi Öncesi Tur Görevlisi Arkadaşlarımız tarafından Elektronik Ateşölçerler ile tüm misafirlerimizin kontrolü yapılacak olup, Ateş derecesi 37,5 ve üstü olan misafirimiz tura alınmayacaktır.
  ** Gezi süresince gidilecek olan mekanlar restoranlar tarafımızdan titizlikle seçilecek, hijyen kurallarının uygulanması sağlanacaktır..
  ** Dışarıdan Araç içerisine (Su Hariç) Her hangi bir gıda maddesi kabul edilmeyecektir.
  ** Gezilen bölgelerde yapacak olduğunuz alışveriş ürünleriniz, araç Bagaj kısmında muhafaza edilecek olup, araç içerisine alınmayacaktır.

  FOTOĞRAF GALERİSİ