DOĞU ANADOLUNUN İNCİLERİ

 • DOĞU ANADOLUNUN İNCİLERİ Açıklama : DOĞU ANADOLUNUN GİZLİ HAZİNELERİ
  1550.00 TL
  Kişi Sayısı

  Gezilecek Yerler : TATVAN-VAN-KARS-ERZURUM-ELAZIĞ
  Kalkış Noktaları : Samsun Öğretmen Evi Önü - Yeşilyurt AVM Önü
  Geceleme / Konaklama : 4 GECE 5 GÜN / 4* LÜKS MERKEZ OTELDE
  Tarihler : 05 Nisan
  Tur Program Yazdır : Tur Programını Yazdır
  En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
  Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
  1550.00 TL
  KİŞİ | GECE
  'dan başlayan
  fiyatlar
  Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
   
  Tur Adı
  DOĞU ANADOLUNUN İNCİLERİ
  Konaklama
  4* LÜKS MERKEZ OTELDE
  Geceleme
  4 GECE 5 GÜN
  Tanıtım
   

  DOĞU ANADOLU GEZİSİ

  DOĞU ANADOLUNUN GİZLİ HAZİNELERİ

  VAN,ADİLCEVAZ,AHLAT,NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ,TATVAN,AKDAMAR ADASI,VAN GÖLÜ,MURADİYE ŞELALESİ,DOĞU BEYAZIT,İSHAK PAŞA SARAYI,KARS,ANİ HARABELERİ,SARIKAMIŞ,ERZURUM,ÇAT,HARPUT,ELAZIĞ

  4 GECE KONAKLAMALI 6 GÜN  

  Gezilecek Yerler
  TATVAN-VAN-KARS-ERZURUM-ELAZIĞ
  Tur Programı
  1. Gün: Samsun Tatvan Yolculuğu

  Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluşarak Otobüsümüz içersindeki ikramlarımız eşliğinde Samsun’dan Tatvan’a doğru yola çıkıyoruz.


  2. Gün: Adilcevaz, Ahlat, Nemrut Krater Gölü, Tatvan

  Sabah erken saatlerde Tatvan’a varış ve Alacağımız Kahvaltımızın ardından Rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz.ERCİŞ, ADİLCEVAZ üzerinden “Bitlis’te beş minare” türküsü eşliğinde AHLAT ‘a ulaşıyoruz. SELÇUKLU MEZARLARI ‘nı görme fırsatı bulacağımız AHLAT ‘da Volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu mezarları olarak adlandırılan devasa boyutlardaki mezar taşları üzerinde, onlarca sembol ve yazıları görme fırsatı elde ediyoruz. Daha sonra yolculuğumuzu sürdürerek TATVAN ‘a ulaşıyor ve bizi bekleyen minibüslerle NEMRUT KRATER GÖLÜ ‘ne çıkıyoruz. Türkiye’nin en büyük krater gölü olan NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ ‘ne ulaşıyoruz. Krater gölünü tepeden görebileceğimiz zirve noktasındaki fotoğraf molamızın ardından krater gölünü ve buhar bacalarını gezme fırsatı buluyor ve aynı yolculuk ile TATVAN ‘a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama TATVAN ‘daki otelimizde. 


  3. Gün: Tatvan, Gevaş, Akdamar Adası, Akdamar Kilisesi, Van Gölü, Van

  Sabah kahvaltımızı otelmizde aldıktan sonra GEVAŞ ‘a doğru yola çıkıyoruz.1.5 saat süren yolculuğumuz sonrasında GEVAŞ `a ulaşıyor, iskeleden tekneye binerek 25 dakikalık yolculukla AKDAMAR ADASI’na ulaşıyoruz.İncil ve Tevrat konulu kabartmalarıyla dikkat çeken KUTSAL HAÇ KİLİSESİ olan AKDAMAR KİLİSESİ‘ni geziyoruz. Kilise ziyaretimizin ardından EDREMİT yolu üzerinden VAN Merkeze ulaşıyoruz. Urartuların başkent olarak kabul edilen VAN ‘da ilk olarak Kaleyi görme fırsatı buluyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan VAN KALESİ çevresinde Urartulara at bir çok yapının yanı sıra çözümlemeler yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkânı bulacağız. Van’ın meşhur Urartu gümüş sanatı olan Savat ve Aruban sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesi’ne gidiyoruz. Birçok Anadolu kültürünün ev sahibi olan VAN ‘da İran, Ermeni, Türkmen halı ve kilimler üzerine detaylı bir bilgilendirme alarak yok olmaya yüz tutan bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz. Halı, kilim atölyesinin ardından Van`daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama VAN ‘da ki otelimizde. 


  4. Gün: Van, Muradiye Şelalesi, Doğu Beyazıt, İshak Paşa Sarayı

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, yola çıkıyor ve VAN ‘dan ayrılıyoruz. Sıradaki durağımız Bend-i Mahi Çayı üzerindeki çoşkulu bir şekilde akan MURADİYE ŞELALESİ Köpürerek dökülen şelalenin manzarasında kahvelerimizi içerek,bol bol fotoğraf çektirme şansı buluyoruz.Vereceğimiz serbest zaman sonrasında volkanik görüntüler eşliğinde Tendürek Dağları çevresinde yapacağımız yolculuk sonrasında 1625 rakımlı DOĞU BEYAZIT `a geçiyoruz. Çarşısında vereceğimiz alışveriş molasında yan yana sıralanmış Pasajlarda pek çok farklı ürünü normal fiyatlarından çok daha ucuza alma şansını bulabilirsiniz. Serbest zamandan sonra İSHAK PAŞA SARAYI `na çıkıyoruz. 220 yıllık bu saray yapıldığı günden bu yana tüm Doğu Anadolu`nun sembol yapısı olmuştur. Bütün ovaya tepeden bakan konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli Anıtsal Kapılarıyla, 116 odalı muhteşem bir saray yapısı bizi bekliyor. Buradaki gezimizin ardından uzunca bir süre Ermenistan sınırına paralel bir şekilde giderek 850 rakımlı IĞDIR `a ulaşıyoruz. Dikkatle bakarsanız Ervan`ın Evler ve sınırımıza çok yakın kurulmuş olan METZAMOR NÜKLEER SANTRALİ `ini de görebilirsiniz. Doğu’nun Çukurova’sı olarak adlandırılan IĞDIR, yüksek dağların arasına sıkıştığı için çevresinden çok daha yumuşak ve ılıman bir havaya sahip olan ovada her türlü sebze ve meyve hatta pamuk bile yetişmektedir. Iğdır`ın sırtını dayamış olduğu, 5137 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı `nı fotoğraflamak için uygun bir noktada durup, fotoğraf molası vereceğiz. Mola sonrasında KARS ‘a doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KARS ‘da ki otelimizde.


  5. Gün: Kars, Ani Harabeleri, Sarıkamış, Erzurum

  Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, İlk olarak tam Ermenistan sınırında yer alan ANİ HARABELERİ `ne gidiyoruz.1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük,en zengin şehri olan ANİ’de SURLARI,KAPILARI,RESİMLİ KİLİSE, TİGRAN HONEST KİLİSESİ, EBUL EL MENUÇEHR CAMİSİ,İPEKYOLU KÖPRÜSÜ gibi eserler görerek 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay`a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayacağız. Hem doğulu hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi İlerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehri olan, 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezlerden birisi olan KARS ’da turumuza başlıyoruz. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheler süslü, kesme taş binaları ile KARS `ı çok sevecek, Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan KARS KALESİ, Katedral diye de bilinen 12 HAVARİLER KİLİSESİ gezlerini yaptıktan sonra serbest zamanda şehrin sokaklarında dolaşma imkanı bulacağız.KARS turumuzun bitiminde Doğu Anadolu`nun en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda 1900 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek tek şehri merkez ve eski eserlerinin neredeyse tamamı, volkanik, bazaltk kara taştan olan, ERZURUM ‘a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde SARIKAMIŞ ‘daki şehtliği ziyaret etmeyi unutmuyoruz. Erzurum’a varışımızın ardından Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve Konaklama Erzurum Otelimizde.


  6. Gün: Erzurum, Çat, Harput, Elazığ

  Sabah Otelde alacağımız Kahvaltımızın ardından gezimize, ERZURUM KONGRESİ’ne ev sahipliği yapan KONGRE BİNASI ile başlıyoruz. Ardından çok daha eskilere gidip Kırlangıç Kubbeli ULU CAMİİ  ve ERZURUM ’un sembolü haline gelen; usta ile çırağın söylencesine konu olan ÇiFTE MINARELİ MEDRESE ’yi görüyoruz. ERZURUM `un ünlü çağ kebabının tadına bakıp (ekstra) turumuzu sürdürüyoruz. ÜÇ KÜMBETLER ve kentin bir başka gösterişli yapısı YAKUTIYE MEDRESESİ-TÜRK İSLAM ESERLERI ve ETNOGRAFYA MÜZESİ ve son olarak ta Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait Mimar Sinan’ın Kıbrıs Fatihi Sadrazam Lalapaşa için yaptığı LALAPAŞA CAMİİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından oltu ve yöresel hediyelik eşyaların da satışının yapıldığı RÜSTEMPAŞA KERVANSARAYI’nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Öğle Yemeği için bölgenin meşhur Çağ Kebabını Tatma imkanı.(extra) Yemek sonrası ÇAT, KARLIOVA, BİNGÖL yolunu takip ederek, ESKİ ELAZIĞ olarak bilinen HARPUT ‘a çıkıyoruz. 4000 yıllık geçmişi ile binlerce hikâyeyi saklayan HARPUT KALESİ ‘nin hikayelerinden birkaçını rehberimizden dinledikten sonra İtalya’daki Pisa Kulesi yapısını andıran yatık minareli HARPUT ULU CAMİİ ‘ni fotoğraflama imkânı buluyoruz. TARİHİ HARPUT EVLERİ ‘ni, ARAP BABA TÜRBESİ ‘ni gördükten sonra çay bahçelerinde mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından Samsun dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


  7. Gün: Elazığ ? Samsun Dönüş Yolcuğu

  Yoldaki Molalarımızın ardından Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak, başka bir LORESİMA TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


  Hareket Yerleri :
  Samsun Öğretmen Evi Önü - Yeşilyurt AVM Önü

  FİYATLAR

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk
  05.04.2021Müsait1550.00 TL 1850.00 TL - 7 - 11 Yaş 1250.00 TL


  ÜCRETE DAHÝL OLAN HÝZMETLER   ÜCRETE DAHÝL OLMAYAN HÝZMETLER

   

  Lüks Model Otobüsler ile Yolculuk

  Tatvan’da 1 Gece 4* Lüks Otelde Konaklama

  Van’da 1 Gece 4* Lüks Otelde Konaklama

  Kars’ta 1 Gece 4* Lüks Otelde Konaklama

  Erzurum’da 1 Gece 4* Lüks Otelde Konaklama

  Tatvan’da 1 Yöresel Kahvaltı

  Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı 4 Akşam Yemeği

  Akdamar Adası Gidiş ve Dönüş Tekne Ücretleri

  Nemrut Krater Gölü Transferleri

  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

  Loresima Travel Refakati

  Araç içi sıcak ve soğuk İkramlar

  TÜRSAB seyahat Sigortaları

   

   

   

  Tüm Şahsi Harcamalar

  Tüm Öğle Yemekleri

  Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler

  Programda belirtilen Tekne Gezileri

  Nemrut Dağı Minibüs Ücretleri

  Programda fiyata dahil Olmayan tüm hizmetler

   

  Kalkış Tarihleri

  05 Nisan

  Tur Notları

  FOTOĞRAF GALERİSİ