KAPADOKYA TURU (HARİKALAR DİYARI)

 • KAPADOKYA TURU (HARİKALAR DİYARI) Açıklama : GÜZEL ATLAR DİYARINA YOLCULUK...
  550.00 TL
  Kişi Sayısı

  Gezilecek Yerler : IHLARA VADİSİ-YERALTI ŞEHRİ-AVANOS-ÜRGÜP-PAŞABAĞI-UÇHİSAR-DEVRENT-GÖREME
  Kalkış Noktaları : Samsun ÖğretmenEvi Önü - Yeşilyurt AVM Önü
  Geceleme / Konaklama : 1 GECE 2 GÜN / LÜKS 4* ve 5* OTELLERDE
  Tarihler : 06 Kasım
  Tur Program Yazdır : Tur Programını Yazdır
  En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
  Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
  550.00 TL
  KİŞİ | GECE
  'dan başlayan
  fiyatlar
  Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
   
  Tur Adı
  KAPADOKYA TURU (HARİKALAR DİYARI)
  Konaklama
  LÜKS 4* ve 5* OTELLERDE
  Geceleme
  1 GECE 2 GÜN
  Tanıtım
   

  HARİKALAR DİYARI KAPADOKYA

  ***** 06 YAŞ ÇOCUK ÜCRETSİZ *****

  1 Gece Konaklamalı 2 Gün  

  Gezilecek Yerler
  IHLARA VADİSİ-YERALTI ŞEHRİ-AVANOS-ÜRGÜP-PAŞABAĞI-UÇHİSAR-DEVRENT-GÖREME
  Tur Programı
  1. Gün: (GECE YOLCULUĞU) SAMSUN-ÇORUM-YOZGAT-AVANOS.

  Misafirlerimizle Loresima Travel otobüs içi ikramları eşliğinde Çorum-Alaca-Yozgat üzerinden Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.


  2. Gün: DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – IHLARA VADİSİ - GÜVERCİN VADİSİ–GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ .

  Yoldaki molalarımızın ardından sabah Avanos’a ulaşıyoruz. Güvercinlik Vadisinde alacağımız Sabah kahvaltısı sonrası gezimize başlıyoruz. İlk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri)sonrasında ise Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ağaç altı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Bu gezimiz sonrası Güvercinlik Vadisi’nde öğle yemeği alıyoruz.(ekstra) Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni panoramik olarak görme ve fotoğraflama imkânı. Korama olan göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında daha sonra otele dönüş. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesi’ne gidiyoruz.(ekstra)


  3. Gün: PAŞABAĞ –DEVRENT VADİSİ – ÇANAK ÇÖMLEK –ASMALI KONAK- ÜÇ GÜZELLER PERİ BACASI ––UÇHİSAR KALESİ–ONYX TAŞ ATÖLYESİ- AVANOS.

  (Dileyenlerle kahvaltı öncesi BALON TURU-Ekstra) Otelde alınan kahvaltı sonrası Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’ da(Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Devrent Vadisi) gezisi ardından. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı. Vereceğimiz serbest zaman içinde aynı yerde bulunan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz konağı görüyoruz. Daha sonra Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardında çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ da Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgileri dinlerken elma çaylarımızı yudumluyor ve görsel Show’ları seyrediyoruz. Buradaki güzel dakikaların ardından Onyx Taş Atölyesinde kısa bir mola veriyoruz. Taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp öğle yemeğimizi Avanos’ta aldıktan sonra at çiftliğinde mola veriyoruz. Arzu edenler atlarla gezintiye çıkabilirler.(ekstra) Yemek sonrası ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka LORESIMA TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


  Hareket Yerleri :
  Samsun ÖğretmenEvi Önü - Yeşilyurt AVM Önü

  FİYATLAR

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk
  06.11.2020Müsait550.00 TL 650.00 TL - 7 - 11 Yaş 450.00 TL


  ÜCRETE DAHÝL OLAN HÝZMETLER   ÜCRETE DAHÝL OLMAYAN HÝZMETLER

   

  Lüks Model Otobüs ile Yolculuk

  1 Gece Kapadokya Lüks Otel'de Konaklama

  2 Sabah Kahvaltısı 1 Akşam Yemeği

  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

  Loresima Travel Hijyen Seti

  Araç içi İkramlar

  TÜRSAB seyahat Güvence Sigortaları

   

   

   

  Gezi Süresince Tüm Öğlen Yemekleri

  Programda Belirtilmeyen Yemekler ve Hizmetler

  Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

  Türk Gecesi Eğlencesi

  Tüm Şahsi Harcamalar

   

  Kalkış Tarihleri

  06 Kasım

  Tur Notları

   

  ** Geziye Katılacak olan tüm misafirlerimizin (HES) kodu olmalıdır. Kayıt esnasında sizlerden bu Kod istenecektir. HES Kodu olmayan misafirimiz geziye Kayıt Yaptıramaz.
  ** Araçlarımız Sosyal Mesafe Kuralları Dahilinde hareket edecek olup, tüm aile olmayan katılımcılarımız 2’li Koltuklarda Tek Oturacaktır.
  ** Araçlarımızda Dezenfektan ve temizlik En üst seviyede tutulacaktır.
  ** Her misafirimiz için Hijyen Paketi dağıtılacak olup, araç içersinde maskesiz seyahat edilemeyecektir.
  ** Gezi Öncesi Tur Görevlisi Arkadaşlarımız tarafından Elektronik Ateşölçerler ile tüm misafirlerimizin kontrolü yapılacak olup, Ateş derecesi 37,5 ve üstü olan misafirimiz tura alınmayacaktır.
  ** Gezi süresince gidilecek olan mekanlar restoranlar tarafımızdan titizlikle seçilecek, hijyen kurallarının uygulanması sağlanacaktır..
  ** Dışarıdan Araç içerisine (Su Hariç) Her hangi bir gıda maddesi kabul edilmeyecektir.
  ** Gezilen bölgelerde yapacak olduğunuz alışveriş ürünleriniz, araç Bagaj kısmında muhafaza edilecek olup, araç içerisine alınmayacaktır.

   

  FOTOĞRAF GALERİSİ